Kolejny sukces Budowlanki w Ostrawie

0

Turniej w Ostrawie

W Ostrawie, 16 i 17 października 2008r., odbył się międzynarodowy Turniej Uczniów Szkół Budowlanych połączony z wystawą Dom i Wnętrze.

- reklama -

Jak co roku murarze z Zespołu Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych z Raciborza też brali w nim udział.

Uczniowie Budowlanki Jacek Porwoł i Konrad Miketa z klasy II m pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych mgr inż. Piotra Parysa i mgr inż. Andrzeja Kuca znów pokazali wysoki poziom.
W starciu z najlepszymi zespołami z regionu ostrawskiego zdobyli bardzo dobre 3. miejsce.
Zawody obejmowały część teoretyczną oraz praktyczną. W części teoretycznej uczniowie mogli się wykazać wiedzą z zakresu technologii wykonawstwa robót murarskich oraz zasad bhp, natomiast w części praktycznej wykonywali fragmenty budowli w technologiach głównych sponsorów zawodów (Ytong, Porotherm, KB BLOK) zgodnie z zadanym projektem, wymaganiami technicznymi i zasadami bhp.
Całość prac nadzorowali przedstawiciele techniczni ww. firm oraz specjalista z zakresu bhp. Prawidłowość wykonanych prac oceniała komisja SUSO (Turnieju Uczniów Szkół Budowlanych) z Pragi.
W czasie zawodów uczniowie naszej szkoły mogli porównać swoje kwalifikacje i umiejętności zawodowe z wiedzą i umiejętnościami konkurentów z Czech.
To już chyba tradycja, że od kilku lat podium w międzynarodowych zawodach budowlanych należy do Raciborskich uczniów!

(ded)

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here