Pociągiem Papieskim z Raciborza do Wadowic

0

Dnia 9 października 19 pielgrzymów z Gimnazjum Nr 5 wraz z innymi piel-grzymami wyjechało Pociągiem Papieskim Totus Tubus do Wadowic.Po ok. 5 godz.podroży dotarli do rodzinnego miasta Jana Pawła II.

Podróż nie była nużąca za sprawą Radia Plus, którego przedstawiciele uatrakcyjniali przejazd ciekawym i profesjonalnie przygotowanym programem. W nim znalazły się m.in. barwne opowieści, ciekawe filmy i liczne konkursy z nagrodami.

Pobyt w Wadowicach obfitował w wiele doznań. Pierwszym z nich była Msza św. W Bazylice Ofiarowania NMP, sprawowana przez 5 księży -pielgrzymów i Księdza Dziekana Dekanatu Raciborskiego.
Gimnazjaliści zwiedzili pod opieką przewodnika miasto. Młodzi pielgrzymi odwiedzili kościół karmelicki na Górce (wybu-dowany przez św. Rafała Kalinowskiego), chlubiący się Matką Bożą Szkaplerzną i obrazem św. Józefa, przyozdobionym pierścieniem Papieskim.

Nie pominięto także rodzinnego domu Karola Wojtyły-obecnie muzeum po-święconego Papieżowi. Muzeum pamiątek rodzinnych, fotografii z lat dzieciństwa i młodości Karola Wojtyły, ale także przedmiotów i ubrań należących do Papieża.

Oczywiście był także czas na popularne kremówki. Reasumując- dużo dla ducha i małe co nieco dla ciała

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here