Ruszyły prace przy schodach szkoły muzycznej

5

Dzisiaj rozpoczął się remont schodów zewnętrznych do sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki przy ul. Ogrodowej w Raciborzu. Ma się zakończyć jeszcze w listopadzie.

Wykonawcą jest Zakład Remontowo-Budowlany "Kampka" Sp. J. z Raciborza, który przedstawił najniższą cenę za remont schodów – ponad 310 tys. zł. W przetargu uczestniczyła – poza wyłonionym zakładem – jeszcze jedna Firma Remontowo-Budowlana "SON-BUD"  z Raciborza, która remont schodów wyceniła na około 506 tys. zł. 

- reklama -

 

 

Wykonawca rozbierze obecne schody, a następnie wykona nowe. Remont ma objąć również chodniki będące w pobliżu schodów. Kształt nowych schodów – jak zapewnia dyrektorka Szkoły Muzycznej Katarzyna Nawrat – będzie taki sam jak poprzednich. Nawierzchnia nowych schodów ma być z okładzin granitowych. Środki na remont schodów pochodzą z Ministerstwa Kultury.

 

 

Stan schodów, podobnie jak cały budynek szkoły muzycznej wymagający gruntownego remontu, już od dawna niepokoi raciborzan.

 

 

Zobacz również  Będą nowe schody do szkoły muzycznej.

 

/KJ/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Czy remont schodów sprawi, że w Szkole Muzycznej będzie się działo więcej? Oto jest pytanie – bo to był przecież jeden z ważniejszych powodów nieistnienia tej placówki w ostatnich latach na mapie kulturalnej miasta.

  2. sala szkoły muzycznej nadal nie spełnia wymogów dot. bezpieczeństwa przeciwpożarowego więc żadne masowe/otwarte imprezy tam się nie będą odbywać.
    na remont nie ma oczywiście pieniędzy.

  3. Remont schodów zawdzięczamy dziennikarzowi Dziennika Zachodniego Aleksandrowi KRÓL i niejakiemu H.R , KTÓRY UPORCZYWIE
    fotografował schody, a fotki przesyłał ,gdzie się tylko dało, również do MKiDN

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here