Trwa remont ulicy Długiej

6 października rozpoczął się remont ulicy Długiej na odcinku od Rynku do ul. Bankowej.  Powinien się zakończyć do 15 grudnia.

Zakres inwestycji obejmuje rozbiórkę starej nawierzchni ciągu pieszego z kostki betonowej, wykonanie nowej nawierzchni z kostki granitowej na podbudowie tłuczniowej oraz wykonanie nowej nawierzchni deptaka z płyt granitowych. Jak mówi prezydent Raciborza, Mirosław Lenk – Ten deptak jest specjalnie dla osób, które narzekają na to, że po kostce brukowej nie da się chodzić – tłumaczy prezydent.

- reklama -

 

 

Prace – jak zapewnia Remigiusz Trawiński, wykonawca – przebiegają zgodnie z harmonogramem. – Remont zaczęliśmy od ulicy Bankowej. Systematycznie będziemy przesuwać się w kierunku Rynku. Prace wykonujemy kawałkami, żeby utrzymać ruch pieszych.

 

 

Zostanie wykonane również odwodnienie nawierzchni ciągu pieszego. Wykonawcą jest Zakład Brukarski – Remigiusz Trawiński z Raciborza. Koszt inwestycji wynosi 497 tys.

 

 

Zobacz również Remont ulicy Długiej ruszy już wkrótce.

 

/KJ/

- reklama -

12 KOMENTARZE

  1. Wspaniały pomysł. Rozwalmy dobrą kostkę, połóżmy beznadziejną. Zamknęliśmy wszystko co dobre w RCK i Strzesze, usiłujemy pozbawić wszelkiego rodzaju możliwości rozwoju kulturalnego mieszkańców i gości naszego miasta. Tak trzymać.

  2. Jestem zwolennikiem jak najszerszych remontów, nie przeszkadza mi np równoczesny remont ronda i nerki ale co do Długiej to wydaje mi się, że to lekka przesada – mogłbym wymienić jednym tchem dziesięć ulic potrzebujących dramatycznie remontu. Jeżeli jest plan wybrukowania centrum kostką granitową to ok ale najpierw muszą zostać wyremontowane chodniki po których juz nie można chodzić bez ryzyka potknięcia się i wdepnięcia w kałużę.

  3. Firma trawinski to chyba siedzi w kieszeni pana Prezydenta. Nie rozumie po co rozbierac dobry chodnik w centrum miasta , a na osiedlach są porozwalane chodniki, nie mowiac o przejsciach dla pieszych na ktorych nie ma wogole obnizonych kraweznikow!!!!! Zacznijcie od tego!!

  4. Władze miasta zamierzają przywrócić centum Racibórz wygląd starego miasta. Kostka granitowa jest materiałem szlachetnym który nie ulega tak szybkiemu niszczeniu jak w przypadku kostki betonowej. Zgadzam się z tym że granit jets nie równy i cięzko paniom na wyskokich obcasach poruszać się po takiej kostce ale należy tu zaznaczyć że zostaną wykonane ciągi piesze z płyt granitowych co nie tylko rowiąże sprawę pań poruszających się w buta na obcasie ale poprawi to estetykę chodników na ul. Długiej, a zarazem dzięki takiemu rozwiązaniu nie zostanie zaburzony projekt miasta odnośnie nadania rynkowi i ul. Długiej wyglądu starówki.

  5. Zecydowanie popieram Prezia w tym względzie. Kostka granitowa, to materiał długowieczny i odtworzając dawny Raciórz, nie ma innego wyboru… Dobrze położona kostka wcale nie jest zła, a szpilki kobiet nie mogą być decydującym argumentem, bo wyjdzie, ze asfalt jest najlepszy.. Nawet w Krakowie!! Można myśleć o płytach granitowych, a przynajmniej o wąskim pasku…ale to drogie i wymaga innego projektu, bo… no właśnie, projekt. Mnie zastanawia, skoro wraca się ( bardzo słusznie) do „dawnego Raciborza” – dlaczego zostawia się ten komunistyczny bubel – idiotyczne podwyższenia i socjalistyczne kwietniki? Dlaczego nie poczekać kilku lat i zrobić gruntownej przebudowy? Będzie trzeba rozbierać to, co się teraz na chypcika tworzy? Ludzie, przecież w końcu przyjdzie ktoś mądry i przywróci dawny wygląd ul. Długiej !! Dwa razy za to samo będziemy płacić? Gdzie tu spójność jakaś ???

  6. jaja sobie robia?????????? kurna to po jaka cholere najpierw trawinski czerwone lajno tam kladl, teraz kladzie nastepne, pan prezydent chce cos posobie zostawic i przy okazji kumpel znow zarobi

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here