GOOD DAY w finale MAYDAY ROCK FESTIVAL 2008

W sobotę, 18 października br., w znanym w całej Polsce głogowskim klubie muzycznym MAYDAY, odbył się piąty już koncert eliminacyjny ogólnopolskiego MAYDAY ROCK FESTIVAL.

Po czterech godzinach występów zespołów oraz burzliwych obradach jury, wytypowano zwycięzcę – najlepszym okazał się, grający melodyjnego rocka, zespół GOOD DAY. Jury doceniło zarówno wyjątkowe brzmienie zespołu, świetne kompozycje, doskonały kontakt z publicznością, jak również niebywałe umiejętności muzyków. Dość powiedzieć, że podczas koncertu gitarzyście Marcinowi Paurowskiemu pękła jedna ze strun, ten pech nie przeszkodził mu jednak w kontynuowaniu występu – świetne partie solowe zostały wykonane we wspaniałym stylu tak, że chyba nikt ze słuchających nie zauważył nawet tego faktu. Publiczność bawiła się równie dobrze jak członkowie zespołu, a po zakończeniu występu można było usłyszeć na sali gromkie „Mało, mało !!!”.

- reklama -

Kolejny etap to Finał, który odbędzie się w dniu 15 listopada br. a zwieńczeniem całej Imprezy będzie Koncert Gwiazd, w dniu 22 listopada, podczas którego wystąpią, obok laureatów, takie tuzy światowej muzyki jak: SINISTER TRAILERPARK MAGIC z Kanady, INSANE z Węgier i EMINENCE z Brazylii (eks-SEPULTURA).

 

MAYDAY ROCK FESTIVAL jest jednym z największych i najstarszych festiwali rockowych w kraju. Z krótkimi przerwami organizowany jest już od 14 lat. Pierwszy MAYDAY ROCK FESTIVAL odbył się w 1993 roku w głogowskim Klubie Mayday. Od tej pory Klub Mayday przez wiele lat był miejscem, gdzie „rodziły się” i stawiały swoje pierwsze kroki gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

 

Podczas Festiwalu na deskach Klubu wystąpiła cała rzesza zespołów z Polski i z zagranicy, m.in.:

KALIBER 44, HEY, SWEET NOICE, ILUSSION, FLAP JACK, ŁZY, ARTROSIS, TUFF ENUFF, PIVO, TERRORGRUPE (NIEMCY), MUTINY (AUSTRALIA), HAZAH (CZESKI CIESZYN) i wiele innych.

Wśród prowadzących finałowe koncerty festiwalowe znaleźli się m. in.: KONJO („LALAMIDO”), SKIBA („BIG CYC”).

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 /ŁW/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here