Będzie więcej patroli drogówki

Wczoraj, 22 października, uchwałą Rady Miasta przyjęte zostało porozumienie między gminą Racibórz i Komendą Powiatową Policji w sprawie zwiększenia ilości patroli policyjnej drogówki.

Porozumienie uwzględnia zwiekszenie liczby patroli policyjnych, co ma związek z coraz większym ruchem drogowym i małą płynnością ruchu, szczególnie w rejonach objazdów związanych z prowadzonymi remontami dróg. Większa ilość patroli pozwoli na utrzymanie płynności ruchu drogowego w rejonach objazdu, i w razie zaistnienia takiej potrzeby – do ręcznej regulacji ruchu drogowego.

- reklama -

 

 

Innym zadaniem patroli będzie nie dopuszczanie do łamania przepisów kodeksu drogowego przez kierowców jadących objazdem oraz zapobieganie kolizjom drogowym w tych rejonach.

 

Łączna kwota środków finansowych przeznaczona za cały okres porozumienia wynosi 50 tys. zł., a stawka za 1 godzinę służby policjanta wyniesie 20 zł. brutto. Służba pełniona będzie w systemie 4 lub 8 godzinnym.

 

Nad oceną prawidłowości wykonania i rozliczeń finansowych w czasie trwania porozumienia i po jego zakończeniu czuwali będą: z ramienia policji – zastępca naczelnika sekcji ruchu drogowego, a ramienia prezydenta – naczelnik wydziału gospodarki miejskiej.

 

/w/

- reklama -

6 KOMENTARZE

 1. I co z tego? Pewne typy i tak jedżdżą jak chcą. Lepiej zwiększcie poziom kwalifikacji raciborskich kierowców.
  Cechy wielu kierowców Racka:
  – unikanie używania kierunkowskazów ( a po co!)
  – typowo wiejskie pchanie się bez jakiejkolwiek sygnalizacji zamiarów (bieda społeczna!)
  – włączanie się do ruchu tuż przed maską innych – i oczywiście żadnego „sorry” ( a po co!)
  – typowo małomiasteczkowy egoizm ( a po co wpuszczać innych w ruch!)
  itd. , itd., itd.
  ps. kogo spoza Racka bym nie spytał – potwierdza powyższe opinie.

 2. O mijaniu rowerzystów nie wspomnę, jak by mozna to zepchnęłoby się ich z ulicy, samochody mijające rowerzystę nie przekraczają linii środkowej jezdni bo po co – rowerzysta nie użytkownik drogi. Kiierowco zwolnij i omiń rowerzystę.

 3. Dziś o 6.45 w mgle kręciło się po Racku pełno debili (bo inaczej już się tego nie do określić) na rowerach bez oświetlenia – Mariańską jechał ubrany na czarno 20 kilku letni kretyn bez światła i na dodatek rączki wsadził sobie do kieszeni bo było mu zimno – przejedzie człowiek takiego kretyna a siedzieć pójdzie jak za normalnego człowieka – gdzie jest o tej godzinie drogówka, dlaczego nie walą im mandatów ?

 4. Jak wynika z nieoficjalnych informacji – sytuacja K P Policji w Raciborzu pod względem wykrywalnosci jest bliska zeru ostatnie miejsce w województwie ,no moze przed ostatnie,dlatego Szeryf Policji zwrócił się do szeryfa Rady o wsparcie finansowe i je otrzymał jak to kolega ,koledze w drodze przysługi.Podatnicy zapłacą,powstaje natomiast pytanie -To jak to się ma do normalnej słuzby,brakuje funkcjonariuszy? a nagle są dodatkowe pieniądze i funkcjonariusze się znajdują .zakrawa mi to trochę na kpinę wspomagać resort,który ma juz zapłacone za to co powinien robić.Osobiscie uważam ,ze tym problemem powinno zainteresować się CBA

 5. A za co mają mieć dodatkowe pieniądze.
  Służba to ich zasrany obowiązek.
  W końcu pracują w tym mieście więc Sekcja Ruchu Drogowego ma dbać o to, aby m.in. rozładowywać utrudnienia komunikacyjne na skrzyżowaniach i innych newralgicznych punktach!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here