Koncert Ainu na zakończenie Wiatraków

V Raciborski Festiwal Podróżniczy Wiatraki dobiegł końca. W ostatnim dniu organizatorzy przygotowali sporo atrakcji.

Ostatni dzień Wiatraków rozpoczął w samo południe spływ Odrą, zorganizowany przez kajakarzy z Klubu Kajakowego "JOOONYYY". W godzinach popołudniowych można było zobaczyć najlepsze filmy z Przeglądu Filmów Górskich – Lądek Zdrój 2008. Z kolei wieczorem uczestnicy Wiatraków wsłuchiwali się w opowieści Dominika Włocha, który odbył pieszą wędrówkę z Gdańska do Jerozolimy.

- reklama -

 

  

 

 Pięćdziesiąt dolarów w kieszeni, szesnaście kilogramów na plecach oraz… cztery i pół tysiąca kilometrów przebytych pieszo w ciągu stu dwudziestu pięciu dni. To w największym skrócie opis pieszej pielgrzymki z Gdańska do Jerozolimy, którą odbył 24 letni Dominik. Szedł przez Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię (w Sofii dołączył do niego jego 16-letni brat, Karol) i Grecję. Z Aten promem przeprawił się do Efezu, by następnie przez Turcję, Syrię, Jordanię i Izrael dotrzeć do upragnionego celu. Okazało się, że od zawartości portfela ważniejsza była wiara, że się uda…

 

Na zakończenie V Raciborskiego Festiwalu Podrózniczego Wiatraki odbył się koncert grupy Ainu. 

 

 

  Niecodzienność koncertu „Ainu” poruszającego się po kręgu World Music, polega na charakterze i atmosferze widowiska, w którym oryginalne zaśpiewy, brzmienia muzyki Aborygenów; Indian północno i południowoamerykańskich, połączone są z nastrojowymi melodiami granymi na fletniach pana, harmonijce ustnej, fletach i gitarze (na żywo). Całość pulsuje w egzotycznych rytmach afrykańskich, czy tanecznych rytmach latynoamerykańskich, do których wyśpiewywane są wokalizy etniczne. Nowością na skalę światową są niezwykłe instrumenty stworzone przez samego artystę jak metalowe specjalnie strojone fletnie pana o unikalnych brzmieniach, bębny, aborygeńskie Digieridu, czy harfa elektroniczna. W roli dobrego ducha koncertu występuje przyjaciel Ainu – Pies Husky. Wizualizacji widowiska dopełniają dwa wideoskopy z ruchomymi obrazami o tematyce podróżniczej i ekologicznej, a 7 wideo-clipów rzucanych na dwa wielkie ekrany, sprawia że Ainu – Show dostarcza nie lada wrażeń …Dorobek artystyczny Ainu obejmuje ponad 1000 koncertów w 17 krajach świata, 7 video-clipów i 6 profesjonalnie wydanych płyt CD, które można będzie zakupić podczas koncertu. Internautów zapraszamy na multimedialną i trójwymiarową stronę: www.ainu.pl.

 

Zobacz również Wiatraki to też "Spływ Odrą", Celtic Motion Projekt zachwycił raciborzan, Półmetek Wiatraków już za nami.

 

/ŁW/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here