Drużyna KP „Unia” Racibórz wygrała ważny mecz w Bielsku

0

W wyjazdowym meczu 26 października "Unia" pokonała beniaminka IV ligi drużynę "Rekord" Bielsko – Biała 2:1, remisując do przerwy 1:1. Gole dla "Unii" zdobyli Mirosław Pniewski (14') i Adam Kiełtyka (68' k.) 

Gola dla drużyny gospodarzy zdobył w 17' Daniel Kasprzycki. Od 85' "Unia" grała w dziesiątkę, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Dawid Fryt. Sędzia Krystian Lach z Rybnika jeszcze siedem razy pokazał żółty kartonik. Dwa razy ukarał zawodników bielskiej drużyny i pięć razy zawodników raciborskiej "Unii". Ukarani zostali: Mateusz Waliczek i Paweł Szczotka, a także Łukasz Zeidler, Edward Kowalczyk, Grzegorz Gawron, Patryk Podstawka i Piotr Sławik.

- reklama -

W niedzielnym spotkaniu w raciborskiej "Unii" swój czwartoligowy debiut zaliczyło czterech juniorów. Od pierwszej minuty spotkania w środku pola zagrał Łukasz Zeidler, drugą połowę w ataku rozegrał Łukasz Haras, a w końcowych fragmentach meczu na boisku pojawił się również młodszy z braci Harasów Rafał (75'), a także Arkadiusz Klimaszka (82').
Zapytany o to jak wypadli ? Andrzej Starzyński prezes klubu odpowiedział
…na pewno nie zawiedli, ale też nie pokazali pełni swych możliwości, bo wymagania gry z seniorami są zdecydowanie wyższe niż gra z rówieśnikami. Pierwszy krok został zrobiony i z zainteresowaniem czekamy na ich kolejne występy…

 

Na powołanie tych zawodników złożyły się conajmniej dwie przyczyny po pierwsze drużyna juniorów ligi okręgowej, w której "Unia" walczy o awans do Śląskiej ligi juniorów rozegrała swój mecz w środę remisując z Energetykiem ROW Rybnik 3:3 i po drugie wciąż z poważnymi kłopotami kadrowymi boryka się drużyna seniorów. Trener Dariusz Widawski wcześniej obserwował tych zawodników i nawet chciał ich powołać już wcześniej, ale kolidowało to z meczami juniorów, których też nie ma zbyt wielu. 

 

Zapytany o przebieg meczu w Bielsku Andrzej Starzyński powiedział:
…mecz był wyrównany, a o przewadze "Unii" zdecydowało większe doświadczenie w udziale na tym szczeblu rozgrywek, co pozwoliło na zwycięstwo i podtrzymanie passy nie przegrywania z tegorocznymi beniaminkami…
…pierwszy groźny strzał w meczu oddał Daniel Kasprzycki głową z 16 m, po którym piłka przeleciała obok bramki "Unii". W rewanżu Adam Kiełtyka strzelił z narożnika pola karnego za wysoko…
…w 10 minucie z rzutu wolnego groźnie strzelił Wojciech Łysoń, ale Michał Bedryj obronił. W odpowiedzi "Unia" przeprowadziła groźny kontratak. Łukasz Zeidler zagrał na wolne pole do Mirosława Pniewskiego, ten jednak był zbyt wolny i w tej akcji został uprzedzony przez bramkarza…
…wreszcie w 14 minucie z prawej strony w pole karne dośrodkował Patryk Podstawka, a zamykający akcję Mirosław Pniewski strzelił z kilku metrów do odsłoniętej bramki otwierając wynik spotkania…

 

Niezbyt długo z prowadzenia cieszyli się piłkarze "Unii", a gola stracili zgodnie z piłkarskim porzekadłem, że niewykorzystane sytuację się mszczą. W zamieszaniu podbramkowym w bramkę nie trafił Adam Kiełtyka. W odpowiedzi szybki atak gospodarzy na gola zamienił w sytuacji "sam na sam" Daniel Kasprzycki. Po golu wyrównującym przez kilkanaście minut gra toczyła się w środkowej części boiska. Żadna z drużyn nie była w stanie poważnie zagrozić bramce przeciwników, wobec czego wynik nie uległ zmianie.

 

Tradycyjnie na początku drugiej połowy "Unia" była bliska straty gola, ale na szczęście w 48 minucie idealnej sytuacji nie wykorzystał Wojciech Łysoń, który będąc sam przed Michałem Bedryjem strzelił z 14 m prosto w niego. Potem sytuacja się odwróciła i przewagę uzyskali piłkarze "Unii" jednak nie potrafili skutecznie skończyć akcji.

 

Na uwagę zasługuje składna akcja "Unii" z 63 minuty spotkania
…po kilku celnych podaniach zawodnicy naszej drużyny ładnie wyszli z piłką z własnej połowy i jeszcze lepiej dograli w pole karne do Łukasza Harasa, który dobrze odegrał do Łukasza Zeidlera. Naciskany Łukasz oddał strzał niestety niecelny…
…w kolejnej akcji piłka po niefortunnym odbiciu jej przez Piotra Sławika o mało nie trafiła do raciborskiej bramki dobrze, że czujny był Michał Bedryj, później z kolei Jarosław Rachwalski trafił piłką w słupek w zamieszaniu w polu karnym, kolejny atak skończył się szczęśliwie dla nas, bo w polu karnym "Rekordu" piłkę ręką zagrał Krzysztof Kania, za co sędzia podyktował rzut karny zamieniony na bramkę przez Adama Kiełtykę… kończy Andrzej Starzyński.

Jak się później okazało to był ostatni gol w tym meczu. Do końca meczu obie drużyny walczyły ostro czego wynikiem jest duża liczba kartek i fakt, że drużyna "Unii" ostatnie minuty grała w dziesiątkę, szczęśliwie utrzymując korzystny wynik. 

 

Rekord Bielsko – Biała: Łukasz Karosek, Krzysztof Kania (od 88' Sebastian Łaciak), Jarosław Piwkowski, Daniel Kasprzycki, Paweł Szczotka, Mateusz Waliczek, Daniel Lech (od 76' Dawid Stajerski), Piotr Szymura, Łukasz Mentel (od 76' Krystian Szczotka), Marcin Woźny (od 68' Paweł Suski), Wojciech Łysoń. Pozostali rezerwowi: Maciej Wnętrzak, Artur Ulanowski.

RTP Unia Racibórz: Michał Bedryj, Jacek Selera (od 46' Łukasz Haras), Piotr Sławik, Grzegorz Gawron (od 65' Dawid Fryt), Edward Kowalczyk, Tomasz Wardęga (od 75' Rafał Haras), Łukasz Zejdler, (od 82' Arkadiusz Klimaszka), Patryk Podstawka, Jarosław Rachwalski, Mirosław Pniewski, Adam Kiełtyka. Pozostali rezerwowi: Łukasz Pytlik, Wojciech Podolak.

 

Okazja na kolejne punkty będzie w niedzielę 2 listopada w Raciborzu na Srebrnej o godz. 13.30 "Unia" zmierzy się z kolejnym beniaminkiem IV ligi Concordią Knurów.

 

/Piela/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here