Od nowego roku wzrosną opłaty za wywóz śmieci

Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie podniesienia cen za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych. Za wywóz śmieci trzeba będzie zapłacić więcej o około 13%.

- reklama -

Podwyżki – jak mówi Elżbieta Nowara, wiceprezes Przedsiębiorstwa Komunalnego – wynikają po pierwsze, z planowanego od stycznia 2009 roku wzrostu opłaty środowiskowej za składowanie odpadów na składowiskach do kwoty 100 zł/Mg z dotychczasowej 75 zł/Mg oraz po drugie, z wzrostu kosztów składowania odpadów na wysypisku, gdyż na październikowej sesji Rada Miasta przyjęła również uchwałę w sprawie ustalenia nowego cennika opłat za składowanie odpadów na gminnym składowisku odpadów w Raciborzu.

 

Ustalono następujące ceny za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych na terenie Raciborza w wysokości:

 

1) odbiór odpadów komunalnych niesegregowanych:
a) za pojemnik PA 1,1 m – 47,87 zł
b) za pojemnik SM 110 l – 10,98 zł
2) odbiór odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny:
a) za pojemnik PA 1,1 m3 – 44,10 zł
b) za pojemnik SM 110 l – 9,90 zł

 

Będą obowiązywać od stycznia 2009 roku. Ostatnia podwyżka cen była w styczniu bieżącego roku. Również wynikała ze wzrostu opłaty środowiskowej. – Z 25 zł/Mg podniesiono opłatę środowiskową do 75 zł/Mg, więc była to drastyczna podwyżka. Teraz podniesiono cenę z 75 zł/Mg do 100 zł/Mg. Jednak trzeba się liczyć z tym, że opłata środowiskowa w najblizszych latach może wynieść nawet około 250 zł/Mg – wyjaśnia Nowara.  

 

Zobacz również Coraz więcej raciborzan segreguje śmieci.

 

/KJ/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Dlaczego jest tak, że pewne ulice w mieście, a należące do gminy, są notorycznie zaniedbywane przez PK. Mieszkańcy muszą zamiatać chodniki przy swoich posesjach czy kamienicach z liści, które spadają z nie ich drzew, tylko miejskich. Następnie te nie swoje liście muszą wsypywać do swoich bubłów, za których opróżnienie muszą zapłacić firmie PK. O ile mi wiadomo dbaniem o czystość ulic powinno się zajmować PK. Zwłaszcza zaniedbane ulice to Spółdzielcza i Kopernika.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here