Hanna Pasterny na otwarciu wystawy pokonkursowej na okładkę jej książki

0

Dzisiaj w RCK-u odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej na projekt okładki książki "Jak z białą laską zdobywałam Belgię" połączony z jej promocją.

Wśród zgromadzonych gości byli miedzy innymi prof. Jerzy Buzek oraz rektor PWSZ Michał Szepelawy oraz wiceprezydent Raciborza Ludmiła Nowacka.  Organizatorami spotkania byli Raciborskie Centrum Kultury, Instytut Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu oraz prof. Jerzy Buzek.

- reklama -

 

 

Wydanie książki Hanny Pasterny "Jak z białą laską zdobywałam Belgię" objęli patronatem m.in.: prof. Jerzy Buzek, J.M. Rektor PWSZ w Raciborzu, dr hab. Michał Szepelawy, prof. PWSZ, poseł na Sejm RP Marek Plura oraz założyciel stowarzyszenia Szkoła Liderów – prof. Oxfordu Zbigniew Pełczyńsk. "Jak z białą laską zdobywałam Belgię" to wspomnienia Hanny Pasterny z czteromiesięcznego pobytu w belgijskim mieście Liége, gdzie wyjechała na europejski wolontariat. Autorka opisuje swoje doświadczenia zarówno zabawne jak i trudne. Mówi o spotkanych ludziach, dzieli się swoimi refleksjami. Książka jest pisana w formie dziennika przeplatanego zbiorczymi mailami, które – mniej więcej co dwa tygodnie – wysyłała do przyjaciół, znajomych i wolontariuszy poznanych na przedwyjazdowym szkoleniu. Przesłaniem wydania książki jest pomoc ludziom, którzy poprzez swoje kalectwo stracili sens życia, przestali dostrzegać jego piękno. Autorka jest przykładem tego, że wystarczy uwierzyć w siebie, nauczyć się dawać, jak również przyjmować. Gdy do tego, zdaniem autorki, dołoży się poczucie humoru, wszystko staje się prostsze. Autorka ma nadzieję, że po przeczytaniu jej książki część osób niepełnosprawnych zaangażuje się w wolontariat, w tym również europejski wolontariat.

 

 

– Książka „Veni, vidi, vici, czyli jak z białą laską zdobywałam Belgię” to wspomnienia  z mojego czteromiesięcznego pobytu w belgijskim mieście Liège, gdzie wyjechałam na Europejski Wolontariat. Opisuję moje doświadczenia, zarówno zabawne, jak i trudne. Mówię o spotykanych ludziach, dzielę się moimi refleksjami. Mam nadzieję, że lektura mojej książki pomoże ludziom, którzy stracili sens życia, przestali dostrzegać jego piękno i przestało im się chcieć cokolwiek robić. Dzięki niej zobaczą, że – mimo niepełnosprawności – można wiele osiągnąć. Wystarczy uwierzyć w siebie, nauczyć się dawać, lecz także przyjmować. Gdy do tego dołoży się poczucie humoru i zacznie się śmiać też z siebie, wszystko stanie się znacznie prostsze – mówi Hanna Pasterny.

 

Hanna Pasterny obok projektu zwycięskiego w konkursie na projekt na okładkę jej książki

 

W ramach wystawy pokonkursowej prezentowane są również prace studentów pracowni projektowania graficznego i fotografii Instytutu Sztuki PWSZ w Raciborzu.

 

Zobacz również Konkurs na projekt okładki do książki "Jak z białą laską zdobywałam Belgię", Prośba o pomoc finansową w wydaniu książki.

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here