Policjanci będą rozdawać znicze

1

Dzisiaj ropoczęła się Akcja Znicz na raciborskich drogach. Potrwa do późnej nocy 2 listopada. Podczas patroli policjanci rozdają 60 zniczy z napisem "Zapal tym, którzy nie dojechali".

- reklama -

W ramach Akcji Znicz policjanci Powiatowej Komendy Policji w Raciborzu oraz raciborscy strażnicy miejscy w pobliżu cmentarzy będą kierować ruchem, ułatwiać parkowanie, a także pilnować porządku oraz bezpieczeństwa zarówno jadących samochodami jak i pieszych. Również – jak mówi Sebastian Dworak z raciborskiej policji – policjanci będą prowadzić działania na drogach dojazdowych jak i na terenie samego Raciborza. – Będą ułatwiać dojazd do cmentarzy, kierując ruchem, będą przeprowadzać kontrole wśród kierowców głównie pod względem prędkości oraz stanu trzeźwości – tłumaczy Dworak.

 

Natomiast w całym województwie śląskim będzie przeprowadzana akcja profilaktyczna. Policjanci będą uświadamiać kierowcom podczas kontroli negatywne aspekty przekraczania prędkości i prowadzenia w stanie nietrzeźwości. – Mamy przygotowane znicze z napisem "Zapal tym, którzy nie dojechali", które będą rozdawane kierocom, aby zapalili na cmentarzach – dodaje Dworak.

 

/KJ/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. „Będą kierować ruchem”? to gdzie oni są. Do wypisywania mandatów straż miejska jest chętna od razu!!! Proponuje przejechać teraz przez Racibórz. Ani jednego patrolu, przy cmentarzach ich też nie widać!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here