MKS Kuźnia Raciborska wygrała z Ruchem

0

W niedzielne popołudnie odbyła się 13. kolejka raciborskiej "B" klasy. Lider z Kuźni Raciborskiej na własnym boisku wynikiem 5:3 pokonał LKS Ruch Bolesław.

Początkowe minuty, to napór gospodarzy. W 12. minucie gry, napastnik Kuźni – Mariusz Bieniewski ładnym strzałem z pola karnego pokonał Michała Henka, zdobywając tym samym piątą bramkę w tym sezonie. Mijały minuty, a przewaga Kuźni nie malała. Kolejne groźne strzały, które mogły zwiększyć prowadzenie gospodarzy. Moment nieuwagi i w 21. minucie niepotrzebny faul w polu karnym. Sędzia Andrzej Niestrój podyktował rzut karny dla Ruchu. Płaskim strzałem po ziemi Sebastiana Jacka pokonał Paweł Skowyra.

- reklama -

 

Kilka minut później do dramatycznego zdarzenia doszło w okolicach środkowej linii boiska. Kapitan MKS Kuźnia Artur Ledwoń otrzymał cios łokciem w nos  i sędzia musiał przerwać spotkanie na 13 minut. Kontuzja okazała się na tyle poważna, że poszkodowanego odwieziono do szpitala, gdzie okazało się, iż zawodnik ma złamany nos. Zawody zostały wznowione i po kilku minutach gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie, a bramkę zdobył Marcin Hómin. Wynik 2:1 utrzymał się do przerwy.

Druga połowa zaczęła się od przewagi gości. W 49. minucie Ruch Bolesław doprowadza do wyrównania. Jednak już minutę później, sędzia dyktuje drugi w tym spotkaniu rzut karny, tym razem dla gospodarzy. Do piłki podszedł najlepszy strzelec Kuźni – Tomasz Tokarski i pewnie zamienił jedenastkę na gola. Pięć bramek i 3:2 dla Kuźni. Po godzinie gry, znów doszło do dramatycznego zdarzenia. Napastnik Kuźni Marcin Hómin przy zamieszaniu w polu karnym dostał piłką w nos. Znów nie obyło się bez interwencji służb medycznych. Tym razem, po chwili przerwy zawodnik mógł spokojnie wrócić na boisko. W 68. minucie spotkania celny strzał z okolic 16. metra oddał Paweł Skowyra zdobywając tym samym drugą bramkę w meczu. Kibice Kuźni nie musieli długo czekać na ponowne prowadzenie. Zaledwie minutę później, niefortunna interwencja obrońcy Bolesławia, który po strzale Tomasza Jacka pakuje piłkę do własnej bramki. Jest 4:3 dla MKS Kuźnia Raciborska. Na 10 minut przed końcem, Tomasz Tokarski ustalił wynik spotkania na 5:3 zdobywając tym samym 13. bramkę w 13. meczu tego sezonu.

Sędzia Główny: Niestrój Andrzej

Żółte kartki: Hómin Marcin 23’, Puzio Cezary 41’, Kacorzyk Michał 68’.

Skład (MKS Kuźnia Raciborska)
Jacek Sebastian – Ogonowski Marcin, Puzio Cezary, Puzio Paweł (66. Kilian Wojciech), Czogała Kamil, Ratajszczak Michał – Ledwoń Artur (28. Jacek Tomasz) – Tokarski Tomasz, Sobalak Łukasz, Hómin Marcin – Bieniewski Mariusz

Pozostali rezerwowi:
Major Marcin – Zawada Zbigniew, Wrzodak Marcin, Dziadura Sebastian, Wałęka Rafał.

Skład (LKS Ruch Bolesław)
Henek Michał – Stuchły Grzegorz, Tront Michał (70'. Pytlik Mariusz), Popiela Tomasz (75'. Fichna Mariusz), Fichna Dawid, Cwik Piotr – Kacorzyk Michał, Skowyra Paweł, Tatara Adam – Urbanek Tomasz, Paskuda Tomasz.

Pozostali rezerwowi:
Kirszniak Marcin, Stuchły Artur, Obrusnik Seweryn, Bedrunka Daniel.

/kozz/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here