Rosną następczynie ?!

  0

  Systematyczna praca szkoleniowa prowadzona z dziewczętami, które upodobały sobie uprawianie piłki nożnej w Raciborzu przynosi wymierne efekty.

  Pozytywnym zjawiskiem jest również to, że chociaż powoli to jednak przybywa dziewcząt chętnych do uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez trenerki Darię Antończyk i Darię Kasperską, na codzień również występujące w Ekstraligowej drużynie "Unii".

  - reklama -

   

  Klubowa drużyna dziewcząt występuje w grupie drugiej ligi tramkarzy starszych Podokręgu Racibórz. W organizację zajęć piłki nożnej dla dziewcząt od września 2007 roku zaangażowany jest Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, a znaczącymi efektami pracy treningowej są powołania dziewcząt do reprezentacji województwa Śląskiego w różnych kategoriach wiekowych.

   

  W kategorii wiekowej U-16 powołania uzyskały: Julia Klinik, Judyta Zisch i Nikola Kaletka. Drużyna reprezentacji Śląska U-16 ostatecznie wygrała rywalizację i tytuł Mistrzyń Polski w rywalizacji województw, w finale pokonując reprezentację województwa Wielkopolskiego.

  Natomiast ich młodsze koleżanki z reprezentacji Śląska U-13 Monika Jaskółka i Karolina Wieczorek w ostatecznej klasyfikacji wśród województw zajęły drugie miejsce w Polsce. W meczu finałowym reprezentantki Śląska musiały uznać wyższość reprezentacji województwa Wielkopolskiego, chociaż gola dla "Śląska" zdobyła Karolina Wieczorek.

  Ponadto dwie inne zawodniczki, które pojawiały się już "na ławce" w seniorskiej drużynie,  Małgorzata Polnik i Roksana Dziadek mają powołania do reprezentacji Polski U-19.

   

   

  W tym sezonie RTP "Unia" Racibórz wystartuje w turniejach eliminacyjnych klubowych halowych mistrzostw Polski w dwóch kat. wiekowych U-16 i U-19. 

   

  /Piela/

   

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here