Ostatni w tym roku mecz piłki nożnej kobiet na Srebrnej

  0

  W meczu XII kolejki Ekstraligi piłki nożnej kobiet piłkarki RTP "Unia" Racibórz podejmować będą ISD AJD Gol Częstochowa. To będzie druga kolejka rundy wiosennej rozgrywana awansem.

  Do niedzielnego meczu, który rozpocznie się na stadionie przy ulicy Srebrnej w Raciborzu 16 listopada o 13.30 drużyna RTP "Unia" przystępować będzie z pozycji lidera i będzie miała okazję, aby strzelić kolejne gole ekipie z Częstochowy. Wygrana zagwarantuje raciborskiej drużynie utrzymanie pierwszej pozycji w ligowej tabeli i zachowanie trzypunktowej przewagi nad drużyną aktualnych Mistrzyń Polski AZS VB Leasing Wrocław. Po jedenastu kolejkach RTP "Unia" Racibórz jest pierwsza z dorobkiem 28 pkt, ma 41 bramek zdobytych przy 11 straconych. ISD AJD Gol Częstochowa zamyka ligową tabelę z dorobkiem 4 pkt i przy 8 strzelonych stracił 38 goli.

  - reklama -

   

  W bezpośrednich pojedynkach w tym sezonie "Unia" wygrała dwa razy. Najpierw 20 sierpnia w Raciborzu pokonała zespół gości 5:1 (3:0), a gole w tamtym spotkaniu zdobyły: Patrycja Wiśniewska, Agnieszka Karcz, Agata Mańczyńska, Anna Sznyrowska i Marta Stobba. Później 4 października w Częstochowie "Unia" odniosła wysokie zwycięstwo 6:0, strzelając drużynie gospodarzy po trzy bramki w każdej połowie spotkania. Do bramki "Gola" trafiły wtedy: dwa razy Patrycja Wiśniewska i Marta Stobba, i po razie Agata Mańczyńska i Katarzyna Krupa.

  Ciekawe zatem czy w niedzielę w trzecim meczu, po raz trzeci, będzie trzy zero do przerwy, a może wynik meczu po raz trzeci otworzy Patrycja Wiśniewska? 

   

  Oczywiście decyzję o wyjściowej jedenastce trener Remigiusz Trawiński podejmie na odprawie przedmeczowej. Gdyby zdecydował się wystawić jedenastkę, która rozpoczynała mecz w Częstochowie to od pierwszej minuty na boisku zobaczymy w niedzielę: Darię Antończyk, Hannę Konsek, Paulinę Rytwińską, Paulinę Kawalec, Martę Stobbę, Kingę Bandych, Darię Kasperską, Agatę Mańczyńską, Agnieszkę Winczo, Annę Sznyrowską i Patrycję Wiśniewską. 

   

  /kibic/    

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here