Boiska przy Gimnazjum Nr 2 już otwarte

Dzisiaj w G2 przy ul. Elżbiety odbyło się oficjalne otwarcie kompleksu boisk. Zobacz fotogalerię .

Uroczyste otwarcie rozpoczęło się w sali gimnastycznej G2. Prezydent miasta Mirosław Lenk wygłosił przemówienie na temat istniejących jak również nowych obiektów sportowych na terenie Raciborza. Wspomniał o planach na przyszłość, które wiążą się z budową nowych obiektów sportowych (m.in. w G5). Złożył również życzenia z okazji obchodów święta patrona szkoły, którym jest wybitny polski poeta Czesław Miłosz.

- reklama -

 

 

 

Wiceprezydent Raciborza – Ludmiła Nowacka – która również brała udział w otwarciu, wspomniała jak ważną rolę odgrywa szkoła w procesie edukacji młodych umysłów. Nie obyło się bez gratulacji dla całego personelu szkoły, jak również dla uczniów, dzięki którym placówki oświatowe istnieją.

 

 

 

Wizytator Kuratorium Oświaty pogratulowała raciborzanom pięknych szkół i życzyła dalszych sukcesów w budowie coraz to nowszych obiektów sportowych i nie tylko.

 

 

W czasie uroczystości zostały wręczone nagrody dla uczniów, którzy wzięli udział w konkursie wiedzy o Czesławie Miłoszu. Został również rozstrzygnięty konkurs na najlepszą fotografię o tematyce sportowej, który zorganizowano wśród uczniów.

 

 
 

 

Po wręczeniu nagród rozpoczęła się część artystyczna, podczas której uczniowie przedstawili sylwetkę Czesława Miłosza. Zostały wyrecytowane niektóre z jego wierszy, a pod koniec uczniowie zaśpiewali piosenkę z repertuaru zespołu Perfect "Niepokonani".

 

 

Koniec uroczystości odbył się na terenie nowo otwartego boiska, gdzie dyrektor G2 – Krzysztof Chrupajło, prezydent oraz wiceprezydent miasta Racibórz przecięli symboliczną wstęgę.

 

 

Następnie na płycie nowego boiska uczennice gimnazjum zaprezentowały układ taneczny a także rozegrano mecz piłki nożnej.

 

 

/ŁW/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Wszystko pięknie i ładnie… ale dlaczego budowane są obiekty sportowe szkołom ktore już wcześniej takie obiekty posiadały w sytuacji w której niektóre szkoły nie mają ani sali gimnastycznej,ani porządnego boiska ani nawet szatni….i mam tu na myśli chocby gastronomik przy wilenskiej….zresztą jak wiadomo pani vice prezydent miasta pracowała w tej placówce ,więc skoro pamieta o swoich to niech tez nie zapomina o reście…

  2. haha 1. zdjecie tego „delegata” z USA jest dobre, a na powaznie swietnie ze budua co kolwiek ale tego typu obiekty to raczej powinny by odnawiane i budowane na porzadku dziennym, no coz ale w racku wielka gala na nastepna zapraszamy za 2-3 lata

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here