List do redakcji: Kibice z Raciborza przepraszają

33

W związku z częstymi w Raciborzu napisami na murach  raciborscy kibice Górnika Zabrze i ROW-u Rybnik przepraszają, ale też apelują o zaniechanie dewastacji.

Nasza grupa stanowczo potępia i całkowicie odcina się od zaistniałej w Naszym Mieście sytuacji bezczeszczenia murów Naszego Miasta  napisami,  które niegodne są, żeby nosić miano graffiti.

- reklama -

 

Kibice Górnika Zabrze i ROW-u Rybnik będący mieszkańcami Raciborza od Pokoleń, Stanowczo  Potępiają niszczenie dóbr i symboli Naszego Miasta, jakim bez wątpienia są Raciborska Baszta oraz dawne Mury Miejskie jak i Historyczne Budynki Raciborskiego Rynku kojarzone z pięknem obchodzącego w tym roku 900 istnienia Naszego Miasta Racibórz jak i dewastowania budynków mieszkalnych, prywatnych posesji czy innych obiektów na terenie Naszego Miasta Racibórz. Będąc Raciborzanami jak i jednocześnie Kibicami wyżej wymienionych drużyn staramy się godnie reprezentować Nasze Miasto Racibórz w Polsce wspierając Nasze Kluby czy to na meczach w Zabrzu, Rybniku jak i meczach wyjazdowych na terenie całej Polski jednocześnie godnie reprezentować barwy klubowe zarówno biało-niebiesko-czerwone (Górnik Zabrze) jak i zielono-czarne (ROW Rybnik) również w naszym mieście, dlatego jeszcze raz odcinamy się od dewastowania naszego miasta. Wszystkim nam zależy na pięknie historycznym Naszego Miasta jak i na jego rozwoju jak i również na pozytywnym wizerunkiem Kibiców Górnika Zabrze i ROW-u Rybnik z Raciborza, z tego miejsca również pragniemy przeprosić  mieszkańców i władze naszego miasta za napisy, które powstały, na które żaden członek naszej grupy nie miał wpływu a miały one symbolizować przywiązanie do naszego klubu jakim jest Górnik Zabrze jako że nie jesteśmy odpowiedzialni za powstanie tych napisów mimo wszystko przepraszamy i  apelujemy do czytających to kibiców związanymi z Górnikiem Zabrze bądź ROW-em Rybnik będących mieszkańcami Raciborza o nie dewastowanie Naszego Miasta napisami na murach, budynkach, znakach lub przystankach autobusowych. Miłość i Przywiązanie do Naszych Barw Klubowych jak i Naszego Miasta okazujemy w pozytywny sposób godnie reprezentując Górnik Zabrze, ROW Rybnik jak i Miasto Racibórz.

 

Ze Sportowym Pozdrowieniem
Raciborscy Kibice Górnika Zabrze i ROW-u Rybnik

- reklama -

33 KOMENTARZE

 1. Ten list dotyczy wszystkich kibiców sportowych (nie tylko Górnika i ROWU i nie tylko piłki noznej) z wyjątkiem bandy wyrostków okreslających się kibicami Ruchu… Od lat w Raciborzu nie widziałem tylu aktów wandalizmu polegającego na bazgraniu farbą po czym tylko się da… Osoby które się tym zajmują przynoszą wstyd i hańbę klubowi z tak bogatą tradycją…

 2. Bo kibice Ruchu to nie są kibice tylko kibole i ludzie bez kultury bo ciekawe czy by było przyjemnie takiemu człowiekowi gdyby sie wykapał i przygotował na wyjście a ktos obmalował go farba bo jak wyglądaja w raciborzu odnowione elewacje przystanki mury itp. to sa ludzie bez kultury czego dobitnym przykładem jest ostatnie zachowanie sie kiboli na Autostradzie A4 pod Górą Św.Anny gdzie banda wyrostków pobiła kibiców drużyny przeciwnej czy normalny i kulturalny człowiek robi podobne rzeczy? chyba nie.To raczej bandzior który nie ma gdzie upuścić swojej adrenalinu to moze lepiej niech idzie na łąki i sobie pobiega albo niech pokopie troche rowów to może zbuzowana adrenalina mu opadnie

 3. Czytelnik to chyba nie dotyczy wszystkich kibiów skoro go napisali Kibice Górnika i ROW jedyne z czego wszyscy mogą wziąsc przykład to apel żeby nie bazgrać ale wątpie żeby ktos przemówił do wyrostków z Ruchu który niszczą te miasto. wielkie brawa dla Kibiców Górnika zyskali tym wiele w moich oczach i pokazali że są kibicami którym zależy na pozytywnym wizerunku swoim jak i miasta a nie kibolami jak dzieci z Ruchu którzy tylko terrorem i dewastowaniem chcą cos osiągnąc

 4. Wujas masz rację powinienem napisać, że list ten powinien dotyczyć wszystkich. Nie mniej jednak poza bazgrołami wyrostków kibicujących Ruchowi ciężko znaleźć w mieście inne… Dla mnie pisanie po murach to skrajny przejaw debilizmu…

 5. moim zdaniem urzad miasta powinien wystapic do kibicow np Ruchu zeby zrobili gdzies graffiti i mysle ze wtedy by znikly napisy tylko wydaje mi sie ze urzad na takie cos sie nie zgodzi i dalej beda takie napisy;/ a co do kibiców Górnika to im tylko o to chodzilo zeby oni byli swieci i zeby miasto ich popieralo a co jak sie wiezdza do Raciborza napis Torcida na godle Raciborza;/

 6. Piszecie ze kibice ruchu to nie kibice lecz kibole wiec uwazacie ze pseudo kibice gornika to kibice?? Kurw… ale dla mnie to nie zrozumiale. Więc dla was osoby ktore niszcza mury to kibole a ci drudzy zabijaja niewinne osoby na dodatek starsze ktore poprostu ida do sklepu i zostaja skopani na smierc?? Czyli to sa kibice tak???? wogole nie macie pojecia o niczym a sie wpierdal… Ja powiem krotko i szczerze nie nawidze gornika i sie brzydze tymi osobami nawet dla mnie sa totalnym dnem czy to normalne zeby dla zabawy zabic staruszke??? nie nawidze was za to bo wybiliscie mi osobe z rodziny!!!!!!!!!!! dla mnie jestescie potworami czemu wy kur…. jescze nie siedzicie za to co zrobiliscie????????????

 7. Wszyscy ci kibole sątacy sami. Banda! Prawdziwi kibice boją się pojechac na mecz i kibicować swojej drużynie. Siedza w domu przed telewizorem. Ta banda oszołomow w szalikach tylko sieje postrach swoją głupotą.
  Jak umarł Jan Paweł II to Wisła z Cracovią też sie zjednoczyła…. na jak długo pytam?!?!?!?

 8. Jak narazie to nielaty podające się za kibiców Ruchu dewastuja miasto pokazując w ten sposób swój poziom inteligencji… A jaki on jest – każdy widzi… P A T O L O G I A i nic więcej…

 9. poprostu zabol to zabol zabija dla przyjemnosci zawsze ze sprzetem tak smao maluja Racibórz bo chca zeby w Raciborzu byl górnik i dla tego tez ten l;ist do redakcji ze oni sa niby nie winni jak zabijali tez mowili ze to nie oni;/zenada a ich nie doczekanie jest ze w Raciborzu bedzie górnik chcecie to moge zrobic zdjecia jak ladnie pomalowali Racibórz ci”niewinni”kibice górnika…tyle w temacie

 10. poprostu widać że jestes kibicem Ruchu chcesz to pokaż te zdjecia ale po co ? inni ci zrobią jak kibice Ruchu pomozali których napisów jest wiecej ? odpowiedz sobie sam na pytanie ! możesz mnie wyzywać ja nie kibicuje żadnej z Waszych drużyn ale na piłce się znam , ktos pomazał miasto oni się nie przyznają bo to mogli zrobić inni niekoniecznie z Raciborza , Racibórz jest miastem studenckim są też napisy Legii to myslisz ze ktos w Raciborzu jej kibicuje ? widocznie studiuje . oni przeprosili i zaapelowali żeby nie pisać nie ważne czy szczerze czy nie ale przeprosili wątpie zeby was na to było stać .
  co do komentarza Anii to nawet szkoda odpisywać że kibice zabili jakąs babcie , popatrz jak kibice Ruchu w Raciborzu pobili ostatnio chłopaka w 10 na jednego ? to nie są potwoey ? nikt swiety nie jest bez przesady . Kasia ja w to wątpie skoro nabijają się z kibiców Górnika to znaczy że ich na taki gest niestać

 11. to chyyba czlowieku nic nie wiesz a jak nic nie wiesz to tu nie pisz jest koles z legii z RAciborza co pisze te elki a to co jest napisane to pisali kolesie z Raciborza nie wiesz to sie nie udzielaj pajacu naRa

 12. Nawet meczu nie widział jeden z drugim… ważne że są koledzy w niebieskich bluzach z ktorymi można poniszczyć elewacje budynków i rzucać się w kilku na jednego… i tacy ludzie nazywają się kibicami… a dla mnie to ćwierćmózgi…

 13. na garażach przed PWSZ oraz na bosackiej wandalizmu dopuściła się ta sama osoba. literka „h” napisana jest w identyczny sposób… straż miejska do szkół po wypracowania i szukać z grafologiem!! Gdyby rodzice delikwenta zostali zmuszeni do zapłacenia za odnowienie wszystkich zdewastowanych elewacji, na pewno gówniarstwo starałoby się powstrzymać od tego typu zachowań… Powinna być nagroda pieniężna za ujawnienie delikwenta…

 14. i kolejne pytanie: ciekawe czy kibice ruchu sa na tyle odwazni aby sie podpisac imieniem i nazwiskiem. odwaga czyli bazgranie na murach to przeciez tchorzostwo. czy kibice ruchu sa takimi tchorzami?

 15. Kasia oni są tylko odwazni pisać po murach i wyzywać wszystkich co nie są z ich otoczenia tak jak niewinny czy wszystko wiedzący aa który wyzywa osobe piszącą obiektywnie od pajacy których sam by pewnie znalazl wsród koleg czy rodziny

 16. Jaka napinka? Suche fakty! Dobrze, że wreszcie kogoś to zainteresowało. Banda małoletnich bezmózgów biega po mieście z farbą w sprayu i dewastuje budynki… To jest poważny problem. Mam szczerą nadzieję, że wreszcie ktoś ich przylapie i dostaną konkretną karę z pokryciem kosztów usunięcia napisów i zakładem poprawczym włącznie… Dziwi mnie postawa starszych kibiców Ruchu którzy zamiast tępić tego typu zachowania namawiają młodszych na swoim forum do robienia szablonów itp… http://fcraciborz.phorum.pl/viewtopic.php?t=47

 17. Powiem Tak.od 10 Lat Kibicuje Za Ruchem, Jezdze Na Mecze…jestem Z Racibora…grupa Kibiców Ruchu Jest Juz Bardzo Duza..bardzo Sie Z Tegoo Ciesze…moze Te Bazgranie To Nie Jest Dobry Pomysł…ale Dajcie Spokuj Tk Jest W Kazdym Miescie , Mniejszym Czy Wiekszym…i To Nie Zniknie…a Zabole Sie Napinaja, Jak Morduja Babcie Czy Kiedys Remika( Swietej Pamieci) To Jest Ok.panowie Z Zabojadowni Dajcie Se Siana…w Raciborzu Zawsze Ruch…a Tak Dla Inncyh Te Napisy To Jest Zaznaczanie Terenu…gdyby Legionisci I Zabole Nie Mazali To Nasi Tez Nie…acha I Jeszcze Jedno To Ze Kibic Ma 12 Lat To Nieznaczy Ze Na Meczu Nie Byl…na Derbach Raciborz Liczyl 150 Osob Wiec…jezeli Nie Wiecie Oczym Mowicie To Sory Porozmawiajcie O Swietach…pozdro Od Starej Gwardi …..raciborz Zawsze Niebieski

 18. dla mnie te miasto moga nawet rozje bac w pył cale pomalowac mi to nie przeszkadza w niczym A JAK HCECIE TEGO UNIKNAC TO DAJCIE CHLOPAKOM Z RUCHU KILKA SCIAN NIECH SOBIE POMALUJA A NA PEWNO PO TYM NIE POJAWIALY BY SIE NAPISY BYLE GDZIE ALE POLICJA W RACKU JEST NIE KUMATA I CALY URZAD PRZEMYSLCIE TO I JESZCZE JEDNO NIE NAPINAC SIE TU W KOMENTARZAH BO TAKA JEST PRAWDA ZE JAK BYSCIE MIELI GADAC NA ZYWO ZE SOBA TO BYSCIE CICHO SIEDZIELI A TU WIELCY NAPINATORZY A TYCH MAŁOLATÓW CO ZLAPALI TO JAKIS PRZYPADKOWYCH KTURZI NIEMIELI NIC WSPOLNEGO Z KIBICOWANIEM TYLE W TEMACIE

 19. Bazgranie po elewacjach jest szczytem DEBILIZMU i PRYMITYWIZMU!!! [b]jECK [/b]piszesz o znakowaniu terenu… taż to normalnie jak psy czy dzikie zwierzęta w buszu! Normalna dzicz! [b]rudy 102 HWDP[/b] – a o czym tu z debilem który bazgra farbą po odnowionych elewacjach rozmawiać? I to jeszcze na żywo?! Z takim to rozmawiać można przed sądem negocjując wysokość kary za zniszczenie cudzego mienia! Piszesz, że policja jest nie kumata… a ty jesteś kumaty? Jak można robić takie błędy ortograficzne?

 20. Czytelnik: Ty Nierozumiesz Cymbale…tu Nie Chodzi O Psy…tylko O Inny Rodzaj Oznaczania…cosik Mi Sie Wydaje Gosciu Ze Ty Niemasz Co Robic Tylko Siedzisz Przed Kompem W Duzych Binoklach I Se Piszesz Bzdury….a Jakby Kto Do Ciebie Wyskoczyl To Bys W Gacie Narobil…znam Takich Jak Ty…prosze Was Wypowiadacie Sie Na Tematy Oktorych Niemacie Zielonego Pojecia…to Tak Jak Ja Wypowiadalbym Sie O Ekonomi A Wogole Nie Kumam Oco Chodzi….prosze Was Dajcie Se Siana…zawsze Niebiski Raciborz…. 21. O tym właśnie piszę – totalna dzicz! W
  przeciwieństwie do dzikusów oznaczających niczym dzikie zwierzęta co tylko się
  da farbą w sprayu nie załatwiam się w spodnie a korzystam z toalety… Wam tez
  to polecam – to naprawdę wygodne…

 22. No i okazuje się że nie da się kulturalnie wkleić tekstu z worda… No nic napiszę jeszcze raz:
  Prosisz, żebyśmy wypowiadali się na tematy o których nie mamy pojęcia – po co? Wolę wypowiadać się na temty o których pojęcie posiadam. Tak więc głos zabieram tutaj – dla mnie debilizm zawsze będzie debilizmem a wandalizm wandalizmem, bez znaczenia jaką bzdurną ideologią będzie poparty. Nigdy nie pogodzę się z tym, że jakiś niedowartościowany małolat noszący bluzę jakże zasłuzonego dla polskiej piłki noznej klubu psuje wizerunek miasta w którym mieszkam. Przynosicie wstyd i hańbę Chorzowskiemu Ruchowi i jego normalnym kibicomswoim patologicznym zachowaniem. Podobnie z resztą jak czynia to przedstawiciele innych klubów „kibica”, którzy miłość do druzyny wyrażają w tak bezdennie głupi sposób. Dla mnie nie jesteście kibicami a banda zakompleksionych małolatów, którzy dowartościowują się nieszczeniem czego tylko się da i zaczepianiem (Bogu ducha winnych) przechodniów. Na szczęście 2 z was będzie miało wesołe święta dzięki udanej akcji raciborskich stróżów prawa (którym z tego miejsca dziękuję i życzę dalszych sukcesów). A wam życzę szybkiej wpadki i surowej kary bo to jedyne na co zasługujecie…

 23. [b]tych dwoje dzieci co zlapali to sa zwykle ciule jakies co nie maja nic wspolnego z ruchem chorzow ja mysle ze to sie nigdy nie skonczy a powiem nawet ze to sa dopiero poczatki dzialan agresorów ich fanclub sie dopiero rozwija wiec pomyslcie co sie stanie z miastem jak sie rozwinie ten wlasnie fc ruchu popatrzcie jak jest w innyh miastah co tam sie dzieje u nas w poruwnani do innyh to jest nic naprawde nic [/b]

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here