Raciborska biblioteka na Śląskich Targach Książki

0

14 listopada Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu brała udział w V Katowickich Prezentacjach Bibliotecznych organizowanych w ramach Śląskich Targów Książki w Katowicach.

Katowickie Prezentacje Biblioteczne to organizowana corocznie przez Bibliotekę Śląską impreza, której celem jest integracja środowiska bibliotekarskiego w województwie śląskim, wymiana zawodowych doświadczeń oraz promocja książek dla dzieci.

- reklama -

 

 

Podczas Katowickich Prezentacji Bibliotecznych wręczane są literackie nagrody "Guliwera" – czasopisma o książce dla dziecka, którego redakcja mieści się w Bibliotece Śląskiej. Do tej pory statuetkami uhonorowano m.in. Wandę Chotomską, Joannę Papuzińską, Irenę Koźmińską i Macieja Orłosia. W tym roku laureatem zostali Edward Lutczyn i debiutująca pisarka Ida Pierelotkin.

 

 

Tegoroczne prezentacje odbywały się jako impreza towarzysząca Śląskim Targom Książki na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich. Wśród 20 bibliotek, które prezentowały swą działalność była również biblioteka raciborska. Oprócz stoiska, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających, raciborska biblioteka przygotowała wspólnie z ZSP Nr 2 w Ocicach bogaty program artystyczny prezentowany  zarówno na scenie głównej tzw. Wyspie Czytania jak i na samym stoisku.

 

 

Na Wyspie Czytania wystąpili:
–  szkolny zespół teatralny ZSP nr 2 z Ocic pod kierunkiem Anny Płonki,
–  przedszkolny Kabaret na Jednej Nodze ZSP nr 2 pod kierunkiem Barbary Walenko,
– biblioteczny mim Jacek Chyliński z czytelniczkami Filii nr 2 na Ostrogu.

 

 

W trakcie prezentacji przedstawiono również pokazową lekcję języka migowego, przygotowaną przez Jacka Chylińskiego, który na co dzień uczy języka migowego chętnych czytelników Filii nr 2 na Ostrogu oraz "Babę Jagę" w wykonaniu  teatrzyku kukiełkowego działającego w Filii nr 3 w Ocicach.

 

 

Dodatkowymi atrakcjami prezentacji były spotkania autorskie z Wandą i Ewą Chotomską, liczne konkursy oraz zabawa rysunkowa z Edwardem Lutczynem.

 

 

/k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here