Wielkie siatkarskie emocje w Krzanowicach

W meczu na szczycie III ligi piłki siatkowej kobiet drużyna UKS Krzanowice pokonała SMS III PZPS Sosnowiec 3:2 (21:25, 28:26, 15:25, 25:22, 15:11).

Zwycięstwo nie zmieniło kolejności w tabeli; nadal na trzecim miejscu pozostaje zespół UKS Krzanowice (22 pkt) z jednym punktem straty do SMS III PZPS Sosnowiec (23 pkt) i trzema do STS Victoria Lubliniec (25 pkt).

Kibice, którzy w piątkowy wieczór 14 listopada zdecydowali się oglądnąć w Krzanowicach mecz siatkarek wiedzą, że właściwie zainwestowali swój czas. Drużyny, które stanęły po dwóch stronach siatki stworzyły emocjonujące i stojące na wysokim poziomie siatkarskie widowisko, które na dodatek rozstrzygnęło się po prawie dwóch godzinach ciekawej gry dopiero w piątym secie.

Od początku meczu zarysowała się przewaga dysponujących świetnymi warunkami fizycznymi uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego prowadzonej w Sosnowcu przez Polski Związek Piłki Siatkowej, które prowadziły 8:5. Wraz z upływem czasu zepół z Krzanowic potrafił opanować emocje i grał coraz dokładniej co doprowadziło do remisu 15:15. Końcówka seta należała jednak do "elitarnej" w Polsce drużyny dziewcząt rocznika 92/93, która wygrała do seta 25:21.

Widoczna już w drugiej połowie pierwszego seta determinacja i wielkie zaangażowanie w grę pozwoliła drużynie UKS Krzanowice na wyrównaną walkę w drugim secie, w którym prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. W końcówce seta zanotowano wynik 24:24. W kolejnych sześciu piłkach silniejsze psychicznie okazały się siatkarki drużyny gospodarzy i wygrały seta 28:26.

Niestety w trzeciej partii zawodniczki Tomasza Kuziaka i Adama Gębskiego nie potrafiły utrzymać właściwej koncentracji i swoimi błędami pomagały w grze drużynie z Sosnowca. Poważne problemy przy odbiorze ostrych zagrywek. także niewielka skuteczność w ataku spowodowała wyskoą porażkę 15:25.

Aby pozostać w meczu drużyna UKS Krzanowice, musiała wygrać czwartego seta. Przez cały czas wynik był wyrównany. Drużyna z Krzanowic zupełnie nie przypominała tej z wysoko przegranego seta za to częściej błędy popełniały siatkarki z Sosnowca. W końcówce seta więcej zimnej krwi zachował zespół gospodarzy i wygrał 25:22.

Na początku tie – breaka zawodniczki SMS Sosnowiec nie mogły odnaleźć dobrego tempa gry, mnożyły błędy własne i pomimo przerw na życzenie trenera przy zmianie stron przegrywały 8:2. Po zmianie sytuacja się odwróciła i przestój miały zawodniczki z Krzanowic Sosnowiec gonił wytrwale do stanu 10:12, ale to było wszystko na co było stać zespół przyjezdny, który przegrał piątego seta 15:11 i cały mecz 3:2.

Trenerzy Tomasz Kuziak i Adam Gębski wystawili drużynę w następującym składzie: Magdalena Kuziak (3 pkt), Barabara Otlik (11 pkt), Magdalena Bahryj (13 pkt), Justyna Hońca (1 pkt), Klaudia Nagler (17 pkt), Weronika Slawik (11 pkt), Karolina Daniszewska – libero oraz Sybilla Majnusz (8 pkt), Julia Siedlok (6 pkt), Magdalena Sławik.