Przecinek przyjęty owacjami na stojąco

6

16 listopada w kościele pod wezwaniem Matki Bożej w Raciborzu odbył się koncert z okazji 10 -lecia istnienia zespołu Przecinek.

Koncert rozpoczął się od premiery teledysku zespołu, który jest nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w największym festiwalu muzyki chrześcijańskiej Song of Songs w Toruniu. Następnie zespół zaprezentował utwory, które powstawały w przeciągu minionych 10 lat. Na początku wysłuchaliśmy najnowszych utworów, niezarejestrowanych jak dotąd na żadnej płycie. Następnie zespół przeszedł do piosenek ze swojej drugiej płyty, a na deser zaserwowano publiczności kilka utworów z pierwszego krążka w oryginalnych lub zmienionych aranżacjach.

- reklama -

 

 

 

 

Zgromadzona na koncercie publiczność była pod dużym wrażeniem. Toteż owacją na stojąco dziękowali im za występ.

 

 

– Koncert o niesamowicie pozytywnej energii. Czułam Ducha panującego w zespole i to działało na publiczność. Jako wierna słuchaczka Przecinka jestem bardzo mile zaskoczona ich nowymi utworami, szczególnie „Halleluja”, które zastało fantastycznie wykonane. Czekam na nową płytę – mówiła obecna na koncercie Magda.

 

 

Na imprezie był również ksiądz Grzegorz Kokot – były wikary parafii Matki Bożej, który jest założycielem zespołu. – Przecinek jest moją ogromną radością i motywacją do dalszej pracy z młodymi. Te 10 lat przyjaźni z Przecinkiem to kopalnia doświadczeń, które wykształciły kierunek mojej pracy duszpasterskiej – mówił ks. Kokot po koncercie.

 

 

Koncert – jak zapowiadał zespół – był gestem podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do jego istnienia. – Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przez ostatnie 10 lat wspierali nas duchowo i materialnie. Przede wszystkim ks. Grzegorzowi Kokotowi oraz ks. Eugeniuszowi Ploch za nieustanną modlitwę oraz wiele cennych rad. Jesteśmy bardzo wdzięczni proboszczowi Matki Bożej ks. Eugeniuszowi Dębickiemu za to, że daje nam szansę aktywnego działania przy parafii. Nie udałoby się nam, gdyby nie cierpliwość, wyrozumiałość oraz oczywiście miłość naszych rodzin, dlatego im także chcielibyśmy podziękować – mówiła  Zuzia Tomaszewska,  flecistka Przecinka.

 

 

Niespodzianką dla wszystkich fanów zespołu był fakt rejestrowania koncertu. -Wiele wskazuje na to, że materiał zgrany podczas tego koncertu ukaże się jako płyta LIVE –  zapowiedział Michał Fita z zespołu.

 

/MD/

- reklama -

6 KOMENTARZE

 1. Szanowni Państwo, Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim tym,
  którzy przyczynili się do organizacji naszego koncertu jubileuszowego w
  niedzielny wieczór 16 listopada 2008 r. Dziękujemy bardzo naszym
  rodzinom, przyjaciołom i znajomym. Specjalne podziękowania należą się
  zarówno tym, którzy przez ostatnie 10 lat wspierali nas zarówno duchowo
  jak i materialnie, jak również instytucjom, firmom i osobom prywatnym
  zaangażowanym w organizację naszego „urodzinowego” koncertu. W tym
  miejscu pragniemy podziękować szczególnie:
  Starostwu Powiatowemu w Raciborzu oraz Bankowi Spółdzielczemu w
  Raciborzu za pomoc w organizacji nagłośnienia koncertu, a także
  Opolskiemu oddziałowi Telewizji Polskiej, Tygodnikowi Gość Niedzielny,
  Radiu Vanessa 100,3 FM, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Raciborskiemu
  Portalowi Internetowemu http://www.raciborz.com.pl, Tygodnikowi Nowiny
  Raciborskie, portalowi http://www.nowiny.pl, portalom internetowym:
  http://www.ruah.pl, http://www.bosko.pl, http://www.kdm.pl, (jeśli pominęliśmy, którąś z
  redakcji bardzo przepraszamy i prosimy o kontakt z nami – postaramy się
  jakoś naprawić ten błąd!) oraz wszystkim raciborskim parafiom za pomoc
  w promocji przedsięwzięcia. Dziękujemy również firmie nagłośnieniowej
  Studio.Polna13 za obsługę akustyczną i rejestrację audio koncertu.
  Wreszcie dziękujemy serdecznie wszystkim przybyłym. Dobrze jest czuć,
  ze to co robimy jest ważne nie tylko dla nas samych.
  Bez udziału wyżej wymienionych nie byłoby możliwe stworzenie tak
  pięknej atmosfery, jaka towarzyszyła zebranym w kościele Matki Bożej w
  tym szczególnym dla nas dniu.
  Z całego serca dziękujemy i życzymy wszystkim doświadczania Bożej Łaski
  na każdy dzień.
  Szczęść Boże!
  Zespół PRZECINEK.

 2. Przecinek, to coś więcej niż świetna muzyka, dobre dźwięki.
  Przecinek, to ludzie, którzy swoją pasją i zawierzeniem obudzili w raciborskiej młodzieży Ogień. To dzięki nim zaczęły powstawać młode zespoły, które postanowiły nie dać się zwariować temu, co mówi świat. To pierwszy, oficjalny, chrześcijański, raciborski zespół, który zaczął głosić Pana z taką mocą.
  Przecinek, to zatem świadectwo wobec tego, co dzieje się wokół nas. Ich teksty nie dają się zamknąć w błahych sloganach, nie idą na łatwiznę. Są żywe same w sobie, oparte na prawdziwych doświadczeniach przez co porywają do PRAWDY. „Dzień z Tobą dzień – fragment wieczności. Dzień – wczoraj, jutro, dziś…”.
  Przecinek, to w końcu przyjaciele. Otwarci, konkretni, zawsze chętni do narozrabiania w imię dobra. W Imię Jezusa. Mogliby być super gwiazdami, świecić na okładkach gazet, śpiewać o nieszczęśliwych miłościach i zarabiać na tym pieniądze. Tymczasem to tacy normalni, zwykli, przecinkowi ludzie… Z rodzinami, troskami, pracą, pasjami… Śpiewajacy o naszych sprawach w kontekście szerszym i piękniejszym. W kontekście Bożej Miłości [jedynym sprawdzonym kontekście na życie :)]
  Jak widać Niebo jest na wyciągnięcie ręki, nieprawdaż? 🙂

  PS dzięki za granie, chociaż wiemy, że wszystko to dzięki Temu, który JEST, który BYŁ i który PRZYCHODZI.

  hallelujah 😉

 3. Spokojnie , bo się zakrztusicie. Może „P” to fajna (w pewnym sensie) kapela, ale w Racku muzyka religijna to nie nowość. Tego się można było dawno spodziewać , bo bez kozery to specyficzne w tym aspekcie miasto. Kto nie wierzy , niech poszukuje opinii poza Rackiem. Długa rozmowa…
  Podoba mi się Wasz całokształt , ale zbyt dużo u Was quasipopu , pewnej nadnaturalnej , przesyconej formalnie miękkości . Dobre wokale;-) Aczkolwiek korzystając z prawa do wolności poglądu sądzę , iż „oprawa”, część , forma , itd. religijna , która pewnie jest podmiotem Waszego grania czasami przybiera swoistą postać znaną mi z wilelu płaszczyzn i obszarów życia religijnego bytującego w zbyt specyficznej jak dla mnie rzeczywistośći, z czym się jak zakładam nie zgodzicie (choć kto wie?). Pozdrawiam Was Gorąco. Do Przodu.

 4. Byłam na ostatnim koncercie i napewno dał mi do myślenia .Było naprawde Świetnie szczolnie po koncercie jak śpewalismy w małym gronie a Martusia biegała po całym pomieszczeniu pozdrawiam Wszystkich z zespołu :):

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here