Brak chętnych na pl. Długosza?

10

Nikt nie wniósł wadium, które powinni wpłacić zainteresowani kupnem pl. Długosza na konto gminy do 13 listopada.

18 listopada mieliśmy poznać nabywcę placu Długosza. Tak się jednak nie stanie. Wiadomo już, że nikt nie jest zainteresowany, bo żaden z oferentów nie wniósł wadium w odpowiednim terminie. Jak mówi prezydent Mirosław Lenk –  trudno powiedzieć, czy o braku chętnych zdecydowała wysoka cena czy obecna recesja. – Za plac Długosza chcemy 1700 zł za m2. Takiej ceny w Raciborzu jeszcze nie było. Jest to wysoka cena jak na Subregion Zachodni – tłumaczy prezydent. Trudno póki co powiedzieć – jak twierdzi prezydent – czy inwestorzy wstrzymują się ze względu na recesję czy też liczą, że gmina obniży cenę. Dodaje również, że ze sprzedażą terenu się nie śpieszy, ale powinien być on sprzedany do połowy następnego roku, gdyż z pieniędzy ze sprzedaży planuje się chociażby budowę krytej pływalni.

- reklama -

 

Prezydent przyznaje również, że czuje lekki niepokój wobec braku zainteresowania placem Długosza. Po pierwsze, ważne są dla gminy pieniądze ze sprzedaży, a po drugie, nadal nie jest rozwiązany problem zagospodarowania tego terenu. Teraz gmina zamierza rozeznać sytuację – czy cena jest zbyt wysoka, czy recesja zdecydowała o braku chętnych.

 

Przypomnijmy. W lipcu w artykule Nie brakuje chętnych na plac Długosza pisaliśmy, powołując się na wypowiedź wiceprezydenta W. Krzyżeka, że terenem zainteresowanych jest siedem firm. 

 

Podobne trudności ze sprzedażą terenów mają obecnie między innymi Rybnik i Wrocław.   

 

Zobacz również Magistrat chce 15 mln zł za Plac Długosza, Racibórz z duchem czasów; mieszkańcy oburzeni, Zmieniono plan zagospodarowania dla placu Długosza.

 

/KJ/

- reklama -

10 KOMENTARZE

  1. No to mamy 2 pinokiów, a nie prezydentów… Sen o Placu Długosza czas porzucić. I co teraz? Nie wybudują basenu, nie wybudują bulwarów… czyżby głównym sukcesem prezydentury miał być remont ronda ?

  2. Czy nowe baseny są tak niezbedne w miescie?
    Cały wysiłek powinien być obecnie skierowany w kierunku budowy obwodnicy powiązanej z uzbrajaniem terenów wokół pod inwestycje przemysłowe i włączenie ich do specjalnej strefy ekonomicznej.Co wybrali by mieszkańcy basen czy nowe miejsca pracy i obwodnice?

  3. A taki Amerykański był Lenk 8 bijących się o Pl.D lugosza,plany i wizje ,co za te pieniądze wybudujemy,podniesiemy pensję prezydentom i rajcom ,co niektórym,……..i tak to bywa ku przestrodze na przyszły czas NIE DZIELMY SKÓRY NA NIEDZWIEDZIU KIEDY ZWIERZ W LESIE aleeeeeeeeeeeee nie LENKAJMY się już oni nową WIZJĘ wymyślą

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here