Zwycięstwo Kuźni, piękna bramka Marcina Hómina!

W sobotnie popołudnie, piłkarze MKS Kuźnia Raciborska oraz LKS Dzimierz przystąpili do ostatniego meczu "B" klasy w rundzie jesiennej.

Piłkarze Kuźni mimo osłabień, chcieli zatuszować wpadkę sprzed tygodnia w Bukowie (przegrana 3:0) i pewnie pokonać znajdujący się w środku tabeli LKS Dzimierz.

W drużynie gospodarzy zabrakło m. in. czołowego napastnika Kuźni – Mariusza Bieniewskiego, środkowego Tomasza Tokarskiego oraz skrzydłowego Łukasza Sobalaka. Natomiast po przerwach spowodowanych kontuzją, wrócili kapitan Artur Ledwoń oraz Marcin Hómin. Ten ostatni dał o sobie znać już w 22. minucie zdobywając gola na 1:0. Kuźnia miała przewagę nad przyjezdnymi.

W 37. minucie spotkania, sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Dawid Prekaniak, który przy szczęśliwie pakuje piłkę do siatki. Nie minęły trzy minuty, a o sobie znów dał znać Marcin Hómin, który po strzale z przewrotki zdobywa trzeciego gola dla Kuźni. Ta bramka mogłaby kandydować do bramki nie tylko kolejki, ale i rundy.

Pod koniec pierwszej połowy, kontuzjowanego Artura Ledwonia zmienił Andrzej Bieniewski. Wynik 3:0 utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie tempo gry siadło. W drużynie gospodarzy wyraźnie brakowało pomysłu na rozegranie piłki.

Bardzo dobrze spisał się debiutujący w pierwszej "11" Kuźni młody, utalentowany Sebastian Dziadura, który co chwilę zagrażał bramce Dzimierza strzeżonej przez Adama Ciurkę. Kontrataki Dzimierza nie były na tyle groźne, by zaszkodzić bramce dobrze spisującego się tego dnia Sebastiana Jacka.

Na czele tabeli się nic nie zmieniło, Kuźnia pozostała wiceliderem, Dzimierz spadł na 11. pozycję. W "B" klasie przoduje beniaminek z Bukowa, który pewnie na wyjeździe pokonał trzeci zespół od końca – LKS Ruch Bolesław.