Psychiatra o depresji, lęku i bezsenności

25 listopada o godz. 16.00 w D.K. "Strzecha" odbędzie się spotkanie z psychiatrą Małgorzatą Dosiak. Jego organizatorem jest ŚUTW. 

Spotkanie poświęcone będzie tematyce zaburzeń depresyjnych, bezsenności i lęku. Na depresję – jak mówi Małgorzata Dosiak – wśród pacjentów podstawowej opieki zdrowotnej cierpi ok. 10% populacji, rozpowszechnienie objawów depresyjnych w populacji ogólnej sięga 30%, dwukrotnie częściej występuje u kobiet. Najskuteczniejsze jest leczenie kompleksowe: farmakoterapia, psychoterapia, metody biologiczne – np. światłoterapia.

- reklama -

 

Z kolei zaburzenia lękowe są powszechne, często współistnieją z innymi chorobami somatycznymi, neurologicznymi, powodują często niepełnosprawność, znacznie ograniczają codzienne funkcjonowanie. Wymagają systematycznej i przewlekłej terapii.

 

Natomiast bezsenność jest częstą dolegliwością u ponad 30%  populacji. Może być spowodowana czynnikami zewnętrznymi jak niewłaściwa higiena lub być jednym z objawów choroby psychicznej  i somatycznej. Przy leczeniu jest konieczność aktywnego udziału pacjenta – przez nabranie dobrych nawyków sennych.

 

Po spotkaniu o godz. 18.00 odbędzie się wykład dla lekarzy i farmaceutów pt.: "Strategie postępowania terapeutycznego w chorobach i zaburzeniach psychicznych".

 

Zobacz również Listopadowe wykłady ŚUTW.

 

/KJ/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here