Konkurs „Barwy Jesieni 2008” rozstrzygnięty

1

23 listopada w MDK odbyło się podsumowanie XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego. Zgłoszono do niego ponad 5 tys. prac z całego kraju. 

Podczas imprezy odbyło się wręczenie nagród laureatom oraz otwarto wystawę pokonkursową. Na zakończenie odbył się koncert pt. "Jesienne granie" w wykonaniu zespołu wokalnego Miraż. 

- reklama -

 

 Grand Prix – Wioleta Załoga lat 20; MDK „Iskra” Piła opiekun – Lucyna Pach
Kategoria wiekowa 19- 25 lat
I miejsce – Agnieszka Cyranka lat 22 Kornowac

 

Jury XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Barwy Jesieni 2008"  w składzie Marian Chmielecki – artysta plastyk – przewodniczący jury, Adam Krzemień – artysta plastyk, Ryszard Paurowski – student PWSZ w Raciborzu, Katarzyna Tomalik – Janko – Starostwo Powiatowe w Raciborzu wybrało spośród nadesłanych 5366 prac z 366 placówek z całego kraju następujące prace:

 

Grand Prix – Wioleta Załoga lat 20; MDK „Iskra” Piła opiekun – Lucyna Pach

 

Kategoria wiekowa 5-9 lat
I miejsce – Amelia Talaga lat 5; MDK Fort 49 „Krzesławice” opiekun – Marta Szeliga
II miejsce – Patrycja Tuszyńska lat 7; Dom Kultury Boguszowice opiekun – Aleksandra Mrok- Rutkowska
III miejsce- Natalia Siuta lat 5; MDK Nowy Targ opiekun – Marcin Stawicki
Wyróżnienia:
1. Kacper Kwidzyński lat 9; MDK Elbląg opiekun – Piotr Romanowski
2. Natalia Gielicz lat 5; MDK Żory opiekun – Małgorzata Rusak
3. Karolina Burakiewicz lat 6; MDK Gliwice opiekun – Ludmiła Karpacka

 

Kategoria wiekowa 10-14 lat
I miejsce – Olimpia Kogut lat 14; MDK Piła opiekun- Mariola Korkowicz
II miejsce – Zuzanna Wolna lat 14; OPP Zespół „Przygoda” opiekun – Krystyna Kapusta
III miejsce – Justyna Frąnczak lat 13; Pałac Młodzieży Łódź opiekun – Małgorzata Urbaniak – Wawrzyniak
Wyróżnienia:
1. Joanna Granieczny lat 13;  Gimnazjum nr2 Racibórz opiekun – Renata Głaszczyk
2. Olga Zych lat 14; Gimnazjum nr 24 Katowice opiekun – Ludwika Wołąsewicz
3. Agnieszka Wszołek lat 14; MDK Gorlice opiekun  – Grzegorz Karpiński

 

Kategoria wiekowa 15-18 lat
I miejsce – Krzysztof Wołowiec lat 17; Specjalny ośrodek szkolno – wychowawczy  Mielec opiekun – Witold Targosz
II miejsce – Anna Mrożek lat 15; MDK Nowy Targ opiekun – Maria Mrożek
III miejsce – Alicja Remianlat 15; „Pastele” DOK Dębno opiekun – Aniela Głodna
Wyróżnienia:
1. Paulina Kusberska lat 15; MDK Rybnik opiekun – Aldona Kaczmarczyk – Kołucka
2. Maja Lis lat 15; MDK Kalisz opiekun – Bogusława Kowalczyk
3. Paulina Janiuk lat 15; Zespół szkół w Majdanie Sopockim Pierwszym opiekun – Małgorzata Łasocha

 

Kategoria wiekowa 19-25 lat
I miejsce – Agnieszka Cyranka lat 22 Kornowac
II miejsce – Magdalena Franica  Pogrzebień
III  miejsce – Klaudia Forna lat 19; MDK Piła opiekun – Teresa Matyla
Wyróżnienia :
1. Paweł Chlebda lat 20 Specjalny ośrodek szkolno – wychowawczy w Mielcu opiekun Mariola Jurek
2. Agata Martynowska lat 21 MDK „Iskra” Piła opiekun – Lucyna Pach
3. Elżbieta Sobala lat 23 MDK nr 4 Bydgoszcz opiekun – Danuta Nawrocka

 

Nagroda dyrektor MDK – Katarzyna Czarny lat 19 MDK Racibórz opiekun Agnieszka Chmielecka
Nagroda specjalna starosty raciborskiego Adama Hajduka – Natalia Pitry lat 9 MDK Racibórz opiekun –Beata Woźny;  Monika Furman lat 15 Gimnazjum nr 3 Racibórz  opiekun – Mariusz Janicki; Mateusz Hallas lat 10 MOKSiR Kuźnia Raciborska opiekun – Andrzej Prządkiewicz; Wojciech Fiołka lat 6 świetlica środowiskowa Rudnik opiekun – Gabriela Brachman; Sebastian Janik lat 8 SP Kuźnia Raciborska opiekun – Urszula Jankowska; Aleksandra Gorgoń lat 8 Zespół Szkolno – przedszkolny w Babicach opiekun Alicja Wiśniewska

 

/KJ/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here