Przebudowa skrzyżowania ulicy Brzeskiej z Rybnicką

Jak mówi Jerzy Szydłowski, dyrektor PZD – jest wstępny projekt przebudowy skrzyżowania ulicy Brzeskiej z Rybnicką.

Zgodnie ze wstępnym projektem, który Powiatowy Zarząd Dróg przygotowuje wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich, ma być zrobiony, jadąc od strony mostu dodatkowy pas, przesunięty przystanek autobusowy, wymiana oświetlenia. Zaś od strony Brzezia prawoskręt, który będzie prowadzić na Lukasynę i lewoskręt w kierunku miasta.

- reklama -

 

Skrzyżowanie ulicy Brzeskiej z ulicą Rybnicką

 

– Ta przebudowa skrzyżowania jest dla nas bardzo ważna, zwłaszcza, że ubiegamy się o środki na remont ul. Brzeskiej oraz na budowę trzeciego pasu ruchu na drodze 935 tzw. Lukasynie. Zgodnie z założeniami techniczno-ekonomicznymi prace mają być zsynchronizowane.  Remont drogi 935 rozłożony jest na dwa etapy 2009  i 2010, może być jednak poślizg na 2011 – informuje Szydłowski.

 

Jak mówi dyrektor PZD, pod uwagę jest również brany wniosek Stowarzyszenia Mieszkańców Dzielnic nad Odrą, aby został zrobiony prawoskręt od strony torów, żeby spedycja do centrum handlowego mogła swobodnie przebiegać.  

 

Obecnie skrzyżowanie stwarza kierowcom problemy. W godzinach szczytu wyjazd z ulicy Brzeskiej na Rybnicką jest zakorkowany. 

 

/KJ/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Przykre, że tak ważna sprawa jak utrudnienia w ruchu w kierunku Rybnika w rejonie Lukasyny, internauci odbierają jako kolejny „kawał” – do takich wniosków zmuszają nas władze tego miasta dotychczasową „wydolnością” tychże. Ale skoro Powiatowa Ddyrekcja Dróg w Raciborzu sama podejmuje temat, to może na fali „trwonienia” środków UE na restrukturyzację raciborskiej „Wsi” ma problem koncepcyjny, bo to co proponuje Dyrektor, jest podobne do tego co robi miasto dotychczas – modernizuje stare rozwiązania które dawno straciły cechy funkcjonalności. UE popiera nowe koncepcje, które są już dawno stosowane, nawet w Polsce a mianowicie skrzyżowania bezkolizyjne. Panie Dyrektorze, otworzy Pan listę możliwości komunikacyjnych w tym rejonie, jak zostanie wybudowana eskapada nad torami kolejowymy – tyko dla ruchu wprost /Rac. – Rybnik/. Pod eskapadą można swobodnie rozwiązać problem ruchu lokalnego w stronę Wodzisławia – Brzezia. Proszę zgłosić taką propozycję do Dyrekcji Wojewódzkich i Państwowych a nie czekać, aż ktoś znowu ten RAC uprzedzi. Jak Pan nie potrafi, niech Pan poprosi uczniów szkół średnich to pokażą co jeszcze nowego można byłoby dla tego miasta zrobić w dziedzinie komunikacji.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here