Raciborski sztab WOŚP zgłoszony

Szefem sztabu jest Marzena Kopczewska, pracująca na co dzień jako skarbnik w Urzędzie Gminy Pietrowice Wielkie. Z WOŚP związana jest – jak mówi – od dziesięciu lat.

W skład sztabu wchodzi również Iwona Fajger. Obie panie mają już duże doświadczenie w organizowaniu WOŚP. – Ja z raciborskim sztabem  WOŚP jestem związana  od dziesięciu lat, Iwona Fajger jeszcze dłużej. Zajmowałam się kwestiami finansowymi. Natomiast Iwona współpracą z wolontariuszami – mówi Marzena Kopczewska.

- reklama -

 

Jak mówi Kopczewska – WOŚP nie powinien być mieszany ze sprawami politycznymi. – Szkoda by było, gdyby zabrakło WOŚP w tym roku w Raciborzu, więc zgłosiłyśmy sztab. Działamy po cichu, nie interesuje nas rozgłos tylko orkiestra. Zadzwoniłyśmy w poniedziałek, czy ktoś z Raciborza zgłosił sztab. Dowiedziałyśmy się, że nie. Więc zgłosiłyśmy – tłumaczy. Obecnie czekają na odpowiedź centrali.

 

Miasto na WOŚP przeznaczyło 25 tys. zł. W organizację WOŚP włączy się również Młodzieżowa Rada Miasta, która podjęła uchwałę w tej sprawie. Jak mówi prezydent – RCK zorganizuje kulturę. W przedsięwzięcie ma się również włączyć wielu wolontariuszy.

 

Zobacz również Sztab WOŚP zgłosi najprawdopodobniej RCK.

 

/KJ/

- reklama -

16 KOMENTARZE

 1. To cieszy. Nie powinno się mieszać imprezy z poityką – to jasne… nie powinno się w ogóle mieszać kultury z polityką. Ale jak do tej pory, nigdy nie była nią tak zabarwiona. O tej edycji będzie się mówiło w kontekście „politycznej reanimacji”. Orkiestrze wyszło na korzyść właściwie, bo kwota jest zupełnie nowa. Dotychczas Urząd Miasta przeznaczał kilka tysięcy złotych D.Wacławczykowi i Stowarzyszeniu Rosynant na organizacje WOSP. W tym roku, po kompromitacji i dla ratowania twarzy swojej i nominowanej, Prezydent wysupłał Wystubowej 25 tys. zl Właściwie to nie miał wyjścia – bo gdyby nie zrobił imprezy, więcej by stracił, a tak…. cena nie gra roli. No chyba, że inflacja w tym roku wyniosła 400% – ekonomistą nie jestem. Intryga wyszła z korzyścią dla imprezy, ale ukazuje kratywność kulturalną w mieście. Trzeba kompromitacji, by kultura była bardziej dotowana. Nowemu sztabowi z poza Raciborza życzę powodzenia i jak najwiącej wrzutek do puszki.

 2. Co to znaczy „mieszanie kultury lub WOŚP z polityką”? W jaki sposób dotychczas mieszano? No chyba, że chodzi o to, że ludzie zajmujący się polityka nie powinni zajmować zbytnio się kultutra? Doprecyzowac trzeba zatem termin „mieszać”. Gdy marchwiak objął szefostwo WOŚP i przez 3 lata poswięcał się tej idei to to juz jest mieszanie kultury z polityka czy jeszcze nie? A jak politycy i artysci razem kwestuja na Powązkach w dniu zmarłych to jest to mieszanie kultury i polityki czy jeszcze nie? A gdy na koncercie dyrektor RCK zawsze wita oficjalnie siedzacego w pierwszym rzędzie prezydenta a dopiero po tym koncert startuje, to jest to mieszanie kulturi z polityką? W ten sposób można powiedzieć, że lekarz samorządowiec wciąga służbę zdrowia do polityki (Ciszek, Klimanek, Labus, Klimaszewska, Lenart itd), czynny, emerytowany lub w spoczynku nauczyciel samorzadowiec – szkołę (patrz. Lenk, Markowiak, Nowacka, Mika, Olender, Mysliwy, Staroń, Siedlaczek, Kurpis, Wolny, Kobyłka, Plura, Gumieniak, Sochacki, Wyrzykowski – długo by wymieniać. Lista byłaby przeogromna gdyby wypisać wszystkich kandydujących także). Takie myslenie to absurd. Absurdem jest także głoszenie tez o mieszaniu czegos co pomieszane jest i byc musi. Dorzućmy jeszcze, że Kobyłka, Stube, Dutkiewicz, Frączek – wciagaja II sektor do polityki. Jarosz, Lenart i Wojnar wspólnoty mieszkaniowe oraz spółdzielnie. W polityce istnieja grupy interesu, lobbing, i przemieszane jest to od zawsze ze WSZYSTKIMI dziedzinami życia. Inaczej byc nie może. Więc nie odkrywajmy Ameryki udając, że cos innego niz przedtem się własnie dzieje.

 3. nie o tym napisano. Mowa była o zróżnicowaniu finansowania i zależnościach, a nie personaliach. Gdyby Rosynant z Marchwiakiem organizowali WOSP, dostaliby z miasta 8tys. Pani Wystub dano 25tys. z przyczyn merytorycznych, czy politycznych?

 4. Gratuluję rzetelności po raz kolejny dla portalu! Z tego co mi wiadomo, to Iwona ma na nazwisko Fajger, a nie Seiger:D Ehhh…ten Wasz profesjonalizm prowincjonalny;)

 5. Z tego co mi wiadomo to UM wsparł orkiestre w poprzednich latach kwotą 3 tys. a potem 5 tys. zł. NIGDY NIE BYŁO 15tys. a już na pewno „jak co roku” jak to określił prezydent miasta Raciborza M. Lenk w kablówce. W tym roku dał 25 tys.!!! bojąc się panicznie że nie ma kto zorganizować WOŚP bo skłócił się za pośrednictwem pani Wystub z wolontariuszami którzy organizowali imprezy w poprzednich latach i załatwiali zespoły często za kase na paliwo i to z własnej kieszeni (25 tys. za takie pieniadze p.Borowik może Beate Kozidrak ściągnąć bo ma tylko takie kontakty). Czego się nie robi dla pijaru i polityki które są warte każdych pieniędzy byle tylko nie oskarżono prezydenta miasta o to że przez niego nie odbył się WOŚP w Raciborzu.

 6. [b]”[/b][url=http://www.raciborz.com.pl/art10920.htm][b]Raciborski sztab WOŚP zgłoszony[/b][/url][b] ” -kolejne kłamstwo na tym portalu. Nie ma oficjalnie zgłoszonego sztabu w Raciborzu. Sztab jest wtedy kiedy Fundacja WOŚP wyrazi na to zgodę na podstawie zgłoszenia.[/b]
  [b]Wysłać zgłoszenie może kazdy kto spełnia warunki w regulaminie.[/b]
  [b]NIE MOŻNA PISAĆ ŻE COŚ JEST SKORO TEGO NIE MA!!![/b]
  [color=#ff3300][size= small]Lista sztabów XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy[/color][/size][/b]
  [color=#ff3300][url=http://www.wosp.org.pl/17final/lista_sztabow.php]http://www.wosp.org.pl/17final/lista_sztabow.php[/url][/color][/b]
  Czy widzicie tam Racibórz? Bo ja nie!

 7. ale to ze prezydent Lenk nie dał tych pieniędzy słyszało zaledwie kilkadziesiąt osób a to że dał bo tak powiedzaił w telewizji usłyszało kilka tysięcy osób, więc kto ma rację? większość? bo taką wiedze posiada?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here