Lider III ligi siatkówki kobiet wysoko pokonany „u siebie”

Udany wyjazd i jeszcze lepsza gra w Lublińcu zdecydowanie przybliżyły drużynę UKS Krzanowice do fazy play – off i walki o drugą ligę.

W meczu czternastej kolejki rozegranym 27 listopada drużyna UKS-u Krzanowice pewnie pokonała lidera trzecioligowych rozgrywek STS Victoria Lubliniec 3:0 (25:22, 25:10, 25:22).

Jeden z trenerów UKS Krzanowice Adam Gębski powiedział, że trzy punkty przywiezione z Lublińca to raczej niespodzianka, jednakże drużyna pojechała na mecz w pełni zmobilizowana i z wielką wolą walki co tym razem wystarczyło do pokonania lidera. Pierwszy set spotkania był wyrównany do stanu 16:16, seria dobrych zagrywek pozwoliła na kolejne pięć punktów, a prowadzenie 21:17 zagwarantowało spokojną końcówkę.

…co prawda trener drużyny przeciwnej tłumaczył słabszą dyspozycję swojego zespołu brakiem trzech zawodniczek,jednak według mnie w żaden sposób to nie usprawiedliwia ich porażki w drugim secie do 10 -ciu; siatkarki z Lublińca zmobilizowały się co prawda na początku trzeciego seta i nawet prowadziły 10:3, ale konsekwentna gra naszego zespołu pozwoliła na odrobienie strat i zwycięstwo do 22; nasze siatkarki zagrały bardzo dojrzale i to przyniosło ostateczny sukces w tym meczu…
…przed nami dwa kolejne mecze w sobotę walczymy o kolejne trzy punkty ze słabszą drużyną z Bielska, później we wtorek 2 grudnia należy pokonać również "u siebie" drużynę z Katowic i wtedy będziemy powoli myśleć o fazie play – off…kończy wypowiedź Adam Gębski

W czwartkowym meczu trenerzy Tomasz Kuziak i Adam Gębski wystawili do gry następujące zawodniczki: Magdalenę Kuziak (3 pkt.), Barbarę Otlik (18 pkt.), Magdalenę Bahryj (10 pkt.), Sybillę Majnusz (4 pkt.), Klaudię Nagler (9 pkt.), Weronikę Sławik (10 pkt.), Karolinę Daniszewską – libero oraz Julię Siedlok (3 pkt.).

1. STS Victoria Lubliniec                         13  34   35:10
2. SMS PZPS III Sosnowiec                    13  32   36:11
3. GS UKS Krzanowice                            13  30   33:9
4. MKS Wodzisław Śląski                        12  25   26:17
5. MKS II Dąbrowa Górnicza                   13  23   26:20
6. KU AZS UŚ Katowice                           12  22   28:19
7. KPKS Halemba Ruda Śląska            12  15   20:24
8. MOSiR MOSM Tychy                             14  12   15:31