Udany początek sezonu w halowej piłce nożnej kobiet

  0

  Drużyna RTP "Unii" Racibórz – lider Ekstraligi o awans do finałów Halowych Mistrzostw Polski walczyła w Czeladzi.  

  W niedzielę 30 listopada odbył się turniej eliminacyjny XXIX Halowych Mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet. Zawodniczki "Unii" zdobyły 38 goli w trzech meczach. Dla raciborskiej drużyny najczęściej trafiały: siedem razy Anna Sznyrowska, sześć Kinga Bandych, a pięć goli zdobyła Daria Kasperska. 

  - reklama -

   

  Drużyny, które zgłosiły się do eliminacji podzielono na cztery grupy. RTP "Unia" Racibórz zagrała w grupie drugiej mając za przeciwniczki zdecydowanie niżej notowane zespoły, wobec czego zupełnie swobodnie wygrała wszystkie swoje mecze. W turnieju grano systemem "każdy z każdym". RTP "Unia pokonała kolejno: KS Czarni Sucha Góra (Bytom) 16:2, FC Katowice 14:2 i LKS Rolnik Biedrzychowice 8:1.

  Remigiusz Trawiński i Andrzej Jasiński mieli tym razem do dyspozycji 15 zawodniczek. W bramce broniły na zmianę Daria Antończyk i Dorota Wilk. W poszczególnych czwórkach grały: Paulina Rytwińska, Daria Kasperska, Agnieszka Winczo i Marta Stobba, Agnieszka Karcz, Agata Mańczyńska, Patrycja Wiśniewska i Anna Sznyrowska, Katarzyna Krupa, Kinga Bandych, Hanna Konsek, Kamila Darda i Natalia Surma. 

  Turniej finałowy odbędzie się 13 i 14 grudnia w Koninie. Zgodnie z przewidywaniami w tym roku do grona najlepszych zespołów awansowały: KKPK Medyk Konin, MUKS Praga Warszawa, Gol Czestochowa i RTP "Unia" Racibórz.   

   

  Na tej samej hali sportowej, tego samego dnia przed południem o awans do finałów ogólnopolskich rywalizowały juniorki młodsze. Z grona czterech drużyn najlepsza okazała się drużyna FC Katowice, która wywalczyła awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim 20 i 21 grudnia.

  W niedzielnym turnieju juniorki młodsze RTP "Unia" Racibórz pokonały KS Piąteczki Gliwice 4:1 i KS Zabrze 2:1, niestety w najważniejszym meczu uległy FC Katowice 6:4 prowadząc 4:2. Tym sposobem ogólnopolski finał V Halowych Mistrzostw Polski w piłce nożnej juniorek młodszych w tym roku odbędzie się bez udziału raciborskiej drużyny. 

   

  /kibic/

   

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here