Krzanowice gromią Katowice w piłce siatkowej

W zaległym meczu III ligi piłki siatkowej kobiet zespół UKS Krzanowice po niespełna 70 minutach gry we własnej sali bardzo łatwo pokonał drużynę KU AZS UŚ Katowice.  

W meczu poprzedniej kolejki w sobotę 29 listopada drużyna seniorek UKS Krzanowice pewnie pokonała "u siebie" studentki z Bielska-Białej. Po meczu Tomasz Kuziak trener UKS Krzanowice powiedział… mecz nie był porywającym widowiskiem, ale w wypadku dla naszej drużyny najważniejsze było zdobycie kompletu punktów. Przebieg całego spotkania był niemrawy i senny. Tylko momentami zawodniczki obu drużyn popisywały się ładnymi akcjami siatkarskimi. Wszystkie trzy sety należały wyraźnie do mojej drużyny, która cały czas kontrolowała wynik. Przeciwnik zagrał raczej słabo i dlatego przegrał po niespełna 55 minutach 0:3…

- reklama -

GS UKS Krzanowice – KU AZS ATH Bielsko-Biała 3:0 (25:17,25:20,25:15)

Sobotni skład zespołu UKS Krzanowice był następujący: Magdalena Kuziak (6 pkt.), Barbara Otlik (14 pkt.), Magdalena Bahryj (10 pkt.), Sybilla Majnusz (7 pkt.), Klaudia Nagler (10 pkt.), Weronika Sławik (3 pkt.), Karolina Daniszewska – libero oraz Magdalena Sławik (3 pkt.), Julia Siedlok, Justyna Hońca, Magdalena Śmieja.

 

We wtorek 2 grudnia również przed własną publicznością młode siatkarki z Krzanowic rozegrały zaległy mecz z KŚ AZS UŚ Katowice. Drużyna gości zajmuje szóste miejsce w tabeli i można było się spodziewać zaciętej walki o każdą piłkę a wynik spotkania pozostawał sprawą otwartą. Zwycięstwo drużyny UKS Krzanowice na sześć kolejek przed końcem rundy zasadniczej praktycznie zapewniało jej miejsce w pierwszej czwórce ligowej tabeli i możliwość walki o II ligę.

 

Rzeczywiście mecz rozpoczął się od kilkupunktowej przewagi drużyny gości jednak w miarę upływu czasu młodziutki zespół z Krzanowic zaczął łapać właściwy rytm gry. Po wzmocnieniu zagrywki i odrzuceniu katowiczanek od siatki, miejscowe siatkarki grały dobrze w obronie i skutecznie wykorzystywały "kontry". Po kilku chwilach na tablicy wyników było już 17:10 dla UKS Krzanowice.

 

Kibice zapewne długo będą pamiętać zagranie rozgrywającej Magdaleny Kuziak z pierwszego seta, kiedy to w kolejnej kontrze dość długiej wymiany, mając do dyspozycji trzy koleżanki w pierwszej linii i piłkę na palcach w połowie wysokości siatki, zdecydowała się na przebicie drugiej piłki w momecie kiedy wszystkie zawodniczki drużyny przeciwnej zastanawiały się jak ustawić blok i obronę w polu.     

Trener Tomasz Kuziak dwa kolejne sety skomentował następująco:
… w drugim secie katowiczanki zaczęły bardzo dobrze bronić, lecz to wystarczyło im na zdobycie tylko 15 punktów. Nasza druzyna konsekwentnie grała agresywnie i szybko czasami nawet piłki przyspieszane przez rozgrywającą na skrzydło były troszkę za szybkie; dodatkowo szczęście sprzyjało nam w atakach piłek sytuacyjnych…

… obawiałem się nieco trzeciego seta, okazało się, że niepotrzebnie; dziewczęta utrzymały koncentrację i bardzo dobrą zagrywkę, w pozostałych elementach gry radziły sobie równie dobrze i szybko prowadziły 7:1 a później 16:8…
 

…wszystko wskazywało na szybkie i łatwe zwycięstwo, więc zrobiliśmy z Adamem kilka zmian; zanim rezerwowe weszły we właściwy rytm gry ademiczki z Katowic zaczęły odrabiać straty. Na tablicy pojawił się wynik 20 : 17, 21 : 19, fajnie, że dziewczęta świetnie poradziły sobie w końcówce i wygrały seta do 21…

We wtorkowym spotkaniu z powodu choroby nie wystąpiła będąca ostatnio w wysokiej dyspozycji Magdalena Bahryj; w jej miejsce udany mecz zagrała na środku Magdalena Sławik. Najlepszą zawodniczką meczu była zdecydowanie Barbara Otlik.

GS UKS Krzanowice – KU AZS UŚ Katowice 3:0 (25:19,25:15,25:21)

Zestawienie drużyny UKS Krzanowice w meczu z Katowicami było następujące: Magdalena Kuziak (4 pkt.), Barbara Otlik (17 pkt.), Magdalena Sławik (6 pkt.), Sybilla Majnusz (5 pkt.), Klaudia Nagler (11 pkt.), Weronika Sławik (11 pkt.), Karolina Daniszewska – libero oraz Justyna Hońca, Julia Siedlok. Trenerzy: Tomasz Kuziak i Adam Gębski.

 

/kibic/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here