Szkoła w Gamowie zebrała najwięcej groszy

0

Podsumowano ogólnopolską akcję "GÓRA GROSZA". Mała szkoła prowadzona przez Parafialne Towarzystwo Oświatowe w Gamowie zajęła pierwsze miejsce w kraju.

Szkoła liczy około 30 uczniów, a okazała się najlepsza spośród 11 tys. placówek biorących udział w konkursie. Dzieci i młodzież z gamowskiej szkoły monety zbierali od marca do końca maja. – Akcję można zaliczyć do wyjątkowo udanych – mówi Danuta Cymerman, dyrektor szkoły w Gamowie. Uczniów pochwalił również wójt Alojzy Pieruszka, który był prekursorem przedsięwzięcia, w czasie gdy piastował stanowisko dyrektora w tamtejszej placówce. – Wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu należy się duże uznanie – mówił wójt. W akcję zaangażowane były całe rodziny oraz grono pedagogiczne.

- reklama -

 

Uczniowie i młodzież zebrali w sumie ponad 3 tys. zł w drobnych monetach. Pieniądze z akcji rokrocznie przeznaczane są na budowę rodzinnych domów dziecka. Gamów bierze udział w konkursie już od kilku lat. – Zadowalające jest, że tak mała szkoła okazała się najlepsza – mówił Tomasz Polkowski, szef Towarzystwa Nasz Dom, organizator akcji Góra Grosza, wręczając na ręce przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego symboliczny czek na kwotę 14 tysięcy złotych. Kolejna taka akcja już w przyszłym roku.

 

/Gmina Rudnik/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here