List do redakcji: ZPiT „Strzecha” w sprawie protestu animatorów

W imieniu instruktorów oraz członków Zespołu Pieśni i Tańca "Strzecha" im. Joli Rymszy Jakub Rusin stanowczo protestuje przeciwko używaniu nazwy zespołu w jakichkolwiek petycjach.

W imieniu instruktorów oraz członków Zespołu Pieśni i Tańca "Strzecha" im. Joli Rymszy stanowczo protestuję przeciwko używaniu nazwy naszego zespołu w jakichkolwiek petycjach, odezwach czy protestach mających zabarwienie polityczne. Za nazwą naszego zespołu stoi 55 lat  kultywowania tradycji tańczenia i śpiewania oraz wychowywania dzieci i młodzieży raciborszczyzny. Naszym jedynym celem jest kontynuacja tej bogatej tradycji w duchu bezkonfliktowej ciężkiej pracy oraz prezentacja jej efektów. W przyszłym roku będziemy uroczyście i zdumą obchodzić nasz wielki jubileusz, co powoduje nawał pracy i przygotowań a wciąganie nas w tego typu konflikty odrywa od twórczej i konstruktywnej pracy. Jednocześnie przypominam, że prawo do używania nazwy Zespół Pieśni i Tańca "Strzecha" im. Joli Rymszy (oraz jej pochodnych) należy do Raciborskiego Centrum Kultury, który reprezentuje Pani  dyrektor Janina Wystub. Jako opiekun artystyczny zespołu bardzo się cieszę, że byli człnkowie czują się dalej częścią naszej strzechowskiej rodziny ale nie mają prawa używania na zewnątrz nazwy naszego zespołu.

- reklama -

 

Z poważaniem Jakub Rusin – opiekun artystyczny i choreograf Zespołu Pieśni i Tańca "Strzecha"

 

Zobacz również List do redakcji: apel artystów do prezydenta o zmianę dyrektora RCK.    

- reklama -

6 KOMENTARZE

 1. Autor tej laurki podobno podobnie jak janina też jest z Rybnika. To wiele wyjaśnia. Tylko czekac na kolejnych obrońców cnoty tej podstarzałej pani.

 2. Panie Rusin wraz z Panią Wystub nie jestescie właścicielami,ani twórcami ZPiT Strzecha! Nie możecie zabraniać mi używania zwrotów „były tancerz ZPiT Strzecha” czy też „długoletni członek zespołu ZPiT Strzecha”. Jestem dumny że mogłem w tym zespole tańczyć. Bede sie zawsze nazywał członkiem tego zespołu bo pozostawiłęm w nim kawałęk mego serca i ciężkiej pracy. Jakub byłeś,jesteś i będziesz dla mnie typem człowieka w stylu huby drzewnej. Wyssać ii zniszczyć. Mam nadzieje że wrócisz tam skąd sie wziołeś i nie bedziesz ludziom zatruwał życia.

 3. Jakub!!! Nazwa Zespół Pieśni i Tańca „Strzecha” nie należy do ciebie
  ani do Pani Wystub tylko do całego Raciborza. Sam historii tego zespołu
  nie stworzyłeś, robiliśmy to wszyscy wspólnymi siłami i szczerymi
  chęciami, wiec nie mów mi kiedy mogę używać tej nazwy, bo członkiem
  zespołu będę już zawsze. Większość z nas zostawiła w nim kawał swojego
  życia. A ty nie zapominaj że choreografem można być pytanie tylko
  jakim?????? Pamiętaj, że choreograf bez tancerzy nic nie zdziała!!!!
  Nie bądź z siebie taki dumny bo gdyby nie kilka osób, wogóle by cie tu
  nie było… i nie było by zarazem tego co jest teraz!!!! zawsze byłam,
  jestem i będę tancerką ZPiT „Strzecha” i tego mi nie zabierzesz!!!! COŚ
  TY Z SIEBIE ZROBIŁ (szkoda gadać)

 4. Powiem krótko. Chwile które miałam okazje spędzić w Zespole Pieśni i Tańca „Strzecha” ani pan Jakub ani pani Dyrektor już mi nie odbiorą, taką szanse tracą inni… Jedynie przykro mi że przygoda ta zakończyła się w taki sposób. Nie tak to sobie wyobrażaliśmy! Wierzę jednak że ostatecznie dla nas zaświeci słońce i nie będziemy już ograniczeni kulturowo we własnym mieście. Zaczekamy te 2 lata!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here