Wieści z maty zapaśniczej

0

II półrocze okazało sie bardzo udane dla zawodników brzeźnickiego „Dębu”. Zarząd Klubu LKS podaje wyniki sportowe uzyskane przez zawodników i zawodniczki sekcji zapaśniczej.

W Słubicach w dniach od 28 do 31 sierpnia odbyły się Igrzyska Zrzeszenia LZS, na których I miejsce – w kat. wagowej 55 kg zajęła Sylwia Bileńska, III miejsce – w kat. wagowej 84 kg zajął Michał Grzeszczuk, Dawid Solich w kat. wagowej 96 kg   zajął również III miejsce.

W dniu 13 września w Novym Jicinie odbył się Międzynarodowy Turniej im. Miroslava Resla w grupie Kadetów i Dzieci. I miejsca w swoich kategoriach wagowych wywalczyli: R. Nowak, S. Jezierzański, J. Bileński, P. Ołenczyn, M.Kampik, N. Ostrowski oraz J.Wiśniewska. II miejsca zajęli M. Kampik i A. Kozina. Na III lokatach uplasowali się M. Tumulla oraz T. Garbarz.

W dniach od 19 do 21 września odbywały się Mistrzostwa Polski Seniorek, na których zawodniczki „dębu” zajęły następujące miejsca: II miejsce – w wadze 55 kg – Sylwia Bileńska, VII miejsce – w wadze 63 kg – Justyna Ratyńska, VII miejsce – w wadze 67 kg – Sylwia Bańczyk.

W Bydgoszczy od 26 do 28 września odbył się Turniej o Puchar Polski Kadetów i Kadetek oraz Festiwal Zapaśniczy Młodzików. W obsadzie międzynarodowej zawodnicy i zawodniczki „Dębu” Brzeźnica wywalczyli następujące miejsca : Kadeci: I miejsce w kat. 69 kg – Sebastian Jezierzański, I miejsce w kat. 85 kg – Jacek Bileński, II miejsce w kat. 76 kg –Mateusz Pukas. Kadetki zajęły następujące lokaty: I miejsce w kat. 46 kg-  Sara Jezierzańska, I miejsce w kat. 60 kg – Justyna Ratyńska, II miejsce w kat. 46 kg – Sabina Ratyńska, V miejsce w kat. 52 kg –  Nikola Chluba, II miejsce w kat. 47 kg  zajął Nataniel Ostrowski w młodzikach. W turnieju startowała bardzo silna obsada, startowało 460 zawodników z 145 klubów i 12 ekip zagranicznych. Dziewczyny w klasyfikacji punktowej zajęły II miejsce drużynowo a chłopcy V miejsce.

W dniach od 3 do 4 października w Brzegu Dolnym odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski: III miejsce w kat. 76  kg zajął Krzysztof Bileński, VII miejsce w kat. 85 kg zajął Michał Grzeszuk.

W dniu 5 października w Krapkowicach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek: I miejsce w kat. 34 kg zajęła Justyna Salachna, II miejsce w kat. 37 kg zajęła Aleksandra Antczak, III miejsce w kat. 57 kg zajęła Natalia Mraczny. W punktacji drużynowej dziewczyny zajęły III miejsce.

W dniu 5 września w Wołowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików: III miejsce w kat. 53 kg zajął Nataniel Ostrowski.

W Białogardzie, w dniach od 10 do 11 października odbyły się Finały Drużynowych Mistrzostw Polski Kadetów w Zapasach Styl Wolny, w których młodzi zawodnicy „Dębu” odnieśli wielki sukces zdobywając I miejsce – Drużynowego Mistrza Polski. Skład drużyny LKS „Dąb” był następujący Grzegorz Łabus, Patryk Piperek, Mateusz Woźniak, Ryszard Nowak, Arkadiusz Szeja, Paweł Drzeżdzon, Sebastian Jezierzański, Marcin Tumulla,   Mateusz Pukas, Jacek Bileński, Przemysław Wojtachno. W turnieju startowało 7 najlepszych klubów z całej Polski.

W Stargardzie Szczecińskim w dniach od 10 do 11 października odbył się Jesienny Puchar Polski Juniorek, w którym Justyna Ratyńska zajęła III miejsce, a Sylwia Bańczyk miejsce V.

W dniu 18 października w hali widowiskowo sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rudniku odbył się turniej wojewódzki kadetów, dzieci i żaków. Na imprezę przybyło wielu zawodników oraz zaproszonych gości. Zapaśnicy z Brzeźnicy w poszczególnych kategoriach zajęli następujące lokaty:
Kadeci: III miejsce Denis Krzyżyk, II miejsce Piperek Patryk, miejsce Mateusz Pukas.
Dzieci: I miejsce Patryk Gołuchowski, III miejsce Aleksandra Chluba, I miejsce Michał Kampik,
II miejsce Tomasz Garbarz, I miejsce Patryk Ołenczyn, II miejsce Aleksander Kozina, I miejsce Joanna Wiśniewska, I miejsce Mateusz Kampik.
Żacy: III miejsce Krzysztof Prasek, II miejsce Żaneta Palonek, III miejsce Magdalena Prasek, I    miejsce Roman Jędrzejczak, II miejsce Szymon Ryń, III miejsce Dawid Paluch, IV miejsce Kamil Czarnecki.
Punktacja Drużynowa : I miejsce ZKS „ Slavia” Ruda Śląska, II miejsce LKS „ Dąb” Brzeźnica, III miejsce CSEiR Dąbrowa Górnicza, IV miejsce MOSR Tychy, V miejsce PIAST Wola, VI miejsce LKS Owsiszcze.