Policja zatrzymała wandali

3

Wczoraj, 17 grudnia, informowaliśmy, że raciborska policja zatrzymała 4-osobową grupę wandali, którzy niszczyli przystanki autobusowe i malowali elewacje tzw. graffiti.

Zatrzymani, to ustalona już przez policję, czwórka mieszkańców Żerdzin. Podczas przesłuchań wyjaśnili, że są "kibolami" Ruchu Chorzów. Okazało się, że są to 18-, 16-, 15- i 14-latkowie, którzy pomimo, że sami siebie nazywają kibolami Ruchu Chorzów, nie należą jednak do formalnej grupy kibiców tej drużyny.

- reklama -

 

Napisy wykonali przypadkowymi kolorami farb w sprayu w godzinach wieczornych w  listopadzie na “witaczu” miasta Raciborza, nieopodal swojego miejsca zamieszkania. Pomalowali przystanek autobusowy na trasie Racibórz-Pietrowice Wielkie oraz  wiele innych, przypadkowych miejsc, m. in. przydrożnych drzew oraz kamień, należącym do rzemieślnika-kamieniarza.

 

Straty, jakie spowodowali swoim działaniem oszacowano na kwotę 2 tys. zł. 18-latkowi – uczniowi Zespołu Szkół Budowlanych w Raciborzu – przedstawiono zarzut z art.  63 “a” par. 1 Kodeksu Wykroczeń, który mówi, że kto umieszcza w miejscu publicznym, do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, apel, ulotkę napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego, podlega karze ograniczenia wolności, albo grzywny.

 

W przypadku pozostałych  trzech nieletnich, policja przesłała materiały do Sądu Rejonowego w Raciborzu do Wydziału III Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie wobec nich niezbędne środki wychowawcze.

 

Policjanci prowadzą  czynności zmierzające do ustalenia innych osób mających związek z malowaniem elewacji na terenie miasta, niszczeniem sprzętu użyteczności  publicznej.

 

/w/

 

Czytaj także: Policja zatrzymała 4-osobową grupę wandali

- reklama -

3 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here