Filmowy Klub Seniora rusza 22 kwietnia

Kino Przemko znajdujące się w D.K. Strzecha przy ul. Londzina zakłada nowy klub filmowy. Pierwszy seans 22 kwietnia o godz. 13.00. Będzie można zobaczyć film "Zazdrość i medycyna".

Filmowy Klub Seniora nie jest skierowany tylko dla ludzi po 60 roku życia. Wbrew nazwie adresowany jest również dla ludzi młodych chcących zobaczyć klasyki filmowe. Jednak powstaje on między innymi na prośbę członków ŚUTW. W ramach Filmowego Klubu Seniora wyświetlane będą głównie filmy z lat 70. Dla starszych pokoleń – jak przekonuje Andrzej Śliwicki z RCK – będą to filmy ich młodości, dla młodszych niepowtarzalna okazja na zapoznanie się ze starymi filmami.

- reklama -

 

Zakładając Filmowy Klub Seniora, Kino Przemko próbuje odnaleźć się na rynku. Od dawna wiadomo – co również podkreśla Śliwicki –  że Przemko nie jest kinem premierowym, chcącym konkurować z multiplexami. Stąd wyświetla filmy, które nie zawsze goszczą w multiplexach. Filmowy klub Seniora ma przyciągnąć widzów do Kina Przemko. To jak długo będzie Klub funkcjonował, zależy od tego, czy zyska zwolenników. Póki co seanse są zaplanowane na godz. 13.00. – Jednak godzina, jeśli będzie taka potrzeba, to zostanie zmieniona – zapowiada Śliwicki.

 

Drugi seans odbędzie się w maju. Wówczas miłośnikom starego kina zaserwują film "Kamienne tablice".  Bilety w cenie 5 zł.    

 

/k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here