
Na boisku sportowym w Owsiszczach 18 lipca podczas Międzynarodowego Turnieju Oldbojów o Puchar Wójta Gminy Krzyżanowice spotkało się pięć zespołów piłkarskich.
W tropikalnym upale rozpoczęły się rozgrywki drużyn oldbojów. Potem była tropikalna ulewa, a na zakończenie turnieju zimny deszcz.
Wystoąpiły: Piszcz, Szilerzowice, Chałupki, Bieńkowice i Owsiszcze. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym". O miejscach decydowała liczba punktów zdobytych w meczach, w przypadku remisu o zwycięstwie w meczu decydowały rzuty karne. Pierwsze miejsce w Turnieju zdobyli goście z Czech – drużyna oldbojów z Piszcza uzyskując 10 punktów.
Drugie miejsce wywalczyli oldboje z Chałupek z siedmioma punktami, a trzecie gospodarze – Owsiszcze – zdobywając jeden punkt mniej. Czwarte miejsce i 5 punktów należało do Szilerzowic. Na piątym miejscu uplasowała się jedenastka z Bieńkowic, chociaż w turnieju zdobyła największą ilość punktów, bo aż 12. Drużyna przegrała walkowerem, ponieważ w jej szeregach zagrali – niezgodnie z regulaminem – piłkarze, którzy mieli mniej niż 35 lat.
Królem strzelców został zawodnik tej właśnie drużyny – Krzysztof Gadżała. Uhonorowano też najstarszego oldboja – księdza proboszcza Eryka Czecha, który zagrał w reprezentacji Owsiszcz. Puchary zwycięzcom i wyróżnionym zawodnikom wręczał wójt gminy Leonard Fulneczek. Organizatorem turnieju po raz kolejny był LKS Owsiszcze oraz GZOKSiT.
m





![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA] Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/zamek-piastowski-ferie-zimowe-cioca-od-klockow.jpg)







![Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-rck-taniec.jpg)
![Komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece. Pierwszy tydzień pełen przygód [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-ferie-zimowe.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)
![Udany start Łamatorów podczas turnieju w Bieruniu [ZDJĘCIA] Udany start Łamatorów podczas turnieju w Bieruniu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz-14.jpg)

![Medale zawodników Łamatora na SOLT European Championship w Warszawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz.jpg)




![Mali Odkrywcy Sztuki pożegnali karnawał kolorowym balem [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/mali-odkrywcy.jpg)
