Szczęśliwe zwycięstwo Rafako – ZOBACZ VIDEO!

W niedzielnym hicie kolejki A klasy piłkarze KS Kornowac przegrali na własnym boisku z liderem – Rafako Racibórz 2:1.

Kibice zgromadzeni przy ulicy Zacisze w Kornowacu obejrzeli bardzo ciekawe widowisko. Zwłaszcza jeśli mówimy o drugiej części meczu, kiedy to nie brakowało okazji bramkowych.

Początek meczu w wykonaniu obu ekip był niemrawy. Mecz tak naprawdę rozpoczął się w 27. minucie, gdy sędzia główny spotkania – Łukasz Sytnik podyktował wątpliwą "jedenastkę" dla gości z Raciborza. Pewnie wykorzystał ją kapitan drużyny Rafako – Wojciech Grabiniok, dzięki czemu przyjezdni objęli prowadzenie. W pierwszej części spotkania niewiele się działo. Dobrą okazję mieli też gospodarze, jednak piłka po uderzeniu zawodnika Kornowaca przeleciała minimalnie obok słupka.

Mocnym uderzeniem drugą połowę rozpoczęli piłkarze KS Kornowac, którzy po jednym z rzutów rożnych pokonali z bliskiej odległości bramkarza Rafako – Artura Stańka. Strzelcem gola był Samuel Wróbel. Zaskoczeni przebiegiem meczu goście, chwilę później mogli stracić drugą bramkę, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. W odpowiedzi piłkarze Rafako przeprowadzili akcję, w której był faulowany zawodnik gości, jednak tym razem gwizdek sędziego milczał.

Kluczowym momentem meczu mogła być 61. minuta. Piłkarz Kornowaca wyszedł w pozycji sam na sam z bramkarzem i został sfaulowany. Kibice zgromadzeni w niedzielne popołudnie byli przekonani, iż sędzia wyciągnie czerwony kartonik. Decyzji o wykluczeniu obrońcy Rafako nie było i Damian Sergiel mógł dalej przebywać na boisku. Zaraz po tej sytuacji kolejną poprzeczkę w meczu zaliczyli gospodarze.

Można było odnieść wrażenie że bramka Stańka jest tego dnia zaczarowana. W 78. minucie fatalny błąd popełnił goalkeeper Kornowaca, który źle obliczył lot piłki. Ta spadła na głowę Grabinioka i przy asyście obrońcy gospodarzy, futbolówka wpadła do siatki. Minutę później napastnik KS Kornowac przelobował bramkarza Rafako, a piłka wylądowała w bramce. Sędzia bramki nie uznał, gdyż w tej sytuacji była pozycja spalona.

Pod koniec meczu była jeszcze jedna okazja dla gospodarzy. Tym razem piłka odbiła się od słupka i wyszła w pole gry. W doliczonym czasie kolejna kontrowersja. Kibice domagali się rzutu karnego dla kornowacan. Sędzia główny nie przejął się krzykami dochodzącymi zza boiska i kilka sekund później odgwizdał koniec meczu. Było to dwunaste zwycięstwo raciborzan w tym sezonie.

KS KORNOWAC – KS RAFAKO RACIBÓRZ 1:2 (0:1)

Wróbel 50. – Grabiniok 27.-k., 78.

Żółte kartki: Krzysztof Kura (Kornowac) – Jerzy Halfar, Tomasz Zawada, Damian Sergiel, Wojciech Skopiński (wszyscy Rafako)