Kolędowanie w Gimnazjum nr 5

W piątek, 8 stycznia w auli Gimnazjum nr 5 uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów zebrali się po to, aby wspólnie kolędować. "Piątka" już po raz trzeci była gospodarzem III Miejskiego i Powiatowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

Młodych artystów oceniało jurry w składzie: Janina Wystub, Elżbieta Biskup, Katarzyna Nawrat i ksiądz Wojciech Czekała. – Niestety coraz rzadziej w domach śpiewane są kolędy. Ilość zgłoszeń świadczy jednak o tym, że jest dużo młodych ludzi którzy kolędy śpiewają. To cieszy – powiedział dyrektor Gimnazjum nr 5, Dariusz Malinowski. 

- reklama -

 

Zobacz więcej zdjęć z III Miejskiego i Powiatowego Festiwalu
Kolęd i Pastorałek.

 

– Możemy być dumni z tego, że w tym roku Miejski i Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek zorganizowany został już po raz trzeci. Duże zainteresowanie tym Festiwalem oznacza, że kolędy nadal cieszą się uznaniem w naszym środowisku. Jest to wspaniala okazja do tego, abyśmy mogli się spotkać i wspólnie pośpiewać – powiedziała Ludmiła Nowacka, po czym życzyła uczniom śnieżnych ferii i oficjalnie otworzyła Festiwal.

 

 

Artyści oceniani byli w pięciu kategoriach: soliści, duety, zespoły wokalne, zespoły wokalno – instrumentalne i chóry. Artyści zaśpiewali po dwie kolędy, z tego jedna musiała być tradycyjna. Jako pierwsi zaprezentowali się soliści i chociaż święta już za nami w gimnazjalnej zapanował świąteczny nastrój. – Podczas zeszłorocznego Festiwalu za oknem panowała wiosenna pogoda, dziś możemy śpiewać kolędy w zimowej scenerii – dodał Dariusz Malinowski.

 

 

Po kilkugodzinnym kolędowaniu jurry nagrodziło młodych wokalistów. W kategorii solistów nagroda pierwszego stopnia przyznana została Natalii Tul z Kuźni Raciborskiej, zaś nagroda drugiego stopnia powędrowała do Natalii Sroki i Dominiki Płaszewskiej. W kategorii zespoły nagrodę pierwszego stopnia dostał zespół z Młodzieżowego Domu Kultury "Szalone nastki", a nagrodę drugiego stopnia zespół z ZSO Grzegorzowice. Nagrodę otrzymał również zespół wokalno – instrumentalny z Gimnnazjum nr 5 oraz jedyny chór biorący udział w Festiwalu – chór Marcelego Reszki z Pietrowic Wielkich.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here