Młodzi kochają „Pięknego, dwudziestoletniego” Marka Hłaskę

14 stycznia mija 76. rocznica urodzin polskiego pisarza, Marka Hłaski. Tego dnia polska młodzież rozpoczęła walkę o to, by książki kontrowersyjnego autora wróciły na listę lektur szkolnych.

W dniu urodzin Marka Hłaski rozpoczęła się akcja zbierania podpisów pod petycją "Hłasko lekturą", która później ma trafić do rąk Ministra Edukacji. Akcją kieruje stowarzyszenie Młoda RP. Członkowie stowarzyszenia chcą, aby "Piękni dwudziestoletni" stali się pierwszą lekturą obywatelską, wybraną przez uczniów i ich rodziców. Marek Hłasko 40 lat po swojej śmierci pozostaje jednym z najbardziej intrygujących polskich pisarzy. 

- reklama -

 

W ubiegłym roku w Bibliotece przy ul. Kasprowicza w Raciborzu można było oglądać wystawę zdjęć Marka Hłaski oraz zobaczyć przedstawienie inspirowane utworami artysty. Świadczy to o tym, że w Raciborzu utwory Hłaski również cieszą się niesłabnącą popularnością.

 

Akcja zbierania podpisów pod petycją "Hłasko lekturą" rozpocznie się w czwartek (14.01) o godz. 20.00 w warszawskim klubie Hydrozagadka, podczas imprezy "Hłasko party". Podpis pod petycją można złożyć także za pośrednictwem internetu na stronie: www.hlaskolektura.pl.

 

/p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. to „Piękni dwudiestoletni” teraz lekturą nie są? Jak byłam w szkole sredniej to obowiązkowo czytaliśmy tę pozycję. Na pewno godna polecenia.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj