Prezydent wzywa do walki z zimą

Od dłuższego czasu zima solidnie daje się we znaki. Zalegające na chodnikach hałdy śniegu, rozjeżdżone błoto pośniegowe, ogromne sople wiszące z dachów nie tylko utrudniają życie, ale często są wręcz dla niego zagrożeniem. Prezydent Mirosław Lenk apeluje o skuteczniejszą niż dotychczas walkę z zimą.

W magistracie odbyła się kolejna narada poświęcona akcji zima. Prezydent Mirosław Lenk, który na spotkanie zaprosił przedstawicieli Przedsiębiorstwa Komunalnego, Miejskiego Zarządu Budynków, wydziałów Edukacji, kultury i Sportu, Gospodarki Miejskiej oraz straży miejskiej wysłuchał sprawozdania z dotychczasowego przebiegu akcji.

- reklama -

Postulował o zmobilizowanie wszystkich służb do walki ze śniegiem, którego w najbliższych dniach będzie przybywać. Na bieżąco mają być odśnieżane drogi, ulice, chodniki i parkingi, miejsca częstej użyteczności publicznej, tj.: sklepy, przystanki, kościoły, targowiska, przychodnie lekarskie itp. Odśnieżanie parkingów w centrum miasta będzie się również odbywało w godzinach nocnych ze względu na lepszą przepustowość . Nadal zalegający śnieg będzie wywożony na teren oczyszczalni ścieków, która przyjmuje również śnieg od osób fizycznych. Prezydent podkreślił brak zaangażowania podmiotów prywatnych czy zarządców wspólnot w odśnieżanie i tym samym polecił straży miejskiej kontrole nieruchomości nie należących do miasta. Będą też kontrole placówek oświatowych pod kątem bezpieczeństwa dzieci a co się z tym wiąże odśnieżania dachów budynków szkolnych i sal gimnastycznych oraz terenów wokół szkół.

 

 

 

 

 

 

Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Śląskiego nr 12/09 z dnia 30 grudnia 2009 właściciele, zarządcy i administratorzy obiektów budowlanych zobowiązani są do monitorowania pokrywy śnieżnej  lub  lodowej zalegającej na dachach, stropodachach, tarasach użytkowych,  balkonach  lub  tym  podobnych elementach budynków mających  znaczenie  z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkowania. W przypadku wystąpienia znacznych nagromadzeń śniegu lub lodu, sopli lodowych i nawisów, mogących  stanowić zagrożenie  dla  bezpieczeństwa ludzi lub mienia, a także stateczności konstrukcji, odpowiedzialny za stan techniczny obiektu  zobowiązany  jest podjąć niezwłoczne działania  zmierzające wprost  do  usunięcia

 

opracowanie /ps/ na podstawie komunikatu UM Racibórz

 

czytaj także: Opady paraliżują ruch drogowy

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. ja kieruję apel do Pana Prezydenta Lenka – rozumiem że śniegu dużo ciężko odśnieżać ale o niepełnosprawnych mógłby pomyśleć by ktoś im odśnieżył dojazd do ośrodków szkół w raciborzu na Królewskiej na Rzeźniczej na ul. K. Miarki dojazd beznadziejny a później te biedne niepełnosprawne dzieci muszą brodzić po kolana w śniego bo nie da sie przejść ludzie nie mają gdzie stanąć by wysadzic swoje dzieci no poprostu tragedia a pan prezydent pewnie nie ma problemu by pod dom czy tam urząd miasta podjechac bo jest vipem

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here