Koncert zespołu Dżem w Pszowie – co jeszcze w ten weekend?

0

W Raciborzu odbędą się koncerty zespołów Folkoperacja i Psychocukier, w Radlinie wystąpi kabaret Neo-Nówka, a w Wodzisławiu Śląskim zagra Mr. Blues.

Piątek, 22 stycznia

- reklama -

 

godz. 18.00: Biesiada Śląska w Rydułtowskim Centrum Kultury
godz. 19.00: koncert zespołów Cool i Dżem w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie

 

Pierwsze wzmianki o zespole Dżem można znaleźć już w 1973 roku. Zespół założyli bracia Adam i Beno Otręba wraz z Pawłem Bergerem i Aleksandrem Wojtasiakiem. W grudniu tego samego roku dołączył do nich Ryszard Riedel. W 1980 roku grupa otrzymała pierwszą nagrodę na Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych w Tychach. W ciągu kilku kolejnych lat zespół dużo koncertował i brał udział w wielu znaczących festiwalach. 30 lipca 1994 roku z powodu ostrej niewydolności serca zmarł wokalista grupy, Ryszard Riedel, a w roku 2005 klawiszowiec, Paweł Berger.

 

 

godz. 20.00: koncert zespołu Folkoperacja w pubie Koniec Świata w Raciborzu

 

Muzycy Folkoperacji mieszkają w różnych górskich miejscowościach: w Wiśle, Istebnej, Jaworzynce oraz w czeskim Gródku (Hradku). Muzyka grupy Folkoperacja łączy brzmienie funky – rocka z góralską muzyką. Pierwsze próby odbywały się w stolarni, gdzie pośród stert desek i maszyn stolarskich powstawały autorskie utwory kapeli. Koncerty Folkoperacji to dawka niesamowitej energii. Swoją muzyką wzruszają, porywają i nie pozostawiają nikogo obojętnym. Zespół ciągle poszukuje inspiracji, pracuje nad nowym repertuarem, instrumentarium oraz brzmieniem.

 

 

godz. 20.00: koncert zespołu Mr. Blues w pubie Art Cafe w Wodzisławiu Śląskim

 

Zespół Mr Blues powstał w roku 1998. Skład zespołu przedstawia się nastepująco: Bogdan Rumiak, Piotr Prządka, Czesław Hibner, Czesław Szymala, Artur Pustelnik i Jacek Szuła. Zespół gra bluesa z elementami jazzu i rock and rolla. Muzycy wykonują przede wszystkim własne utwory, ale także standardy. Jak mówia sami o sobie "Jesteśmy zespołem koncertowym. Klimat i publika na koncercie jest dla nas najwazniejsza". Mr Blues ma na swoim koncie mnóstwo koncertów w całej Polsce.

 

 

Sobota, 23 stycznia

 

godz. 11.00: II Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszów na boisku LKS "Naprzów 37" Krzyżkowice
godz. 14.45: koncert chórów w kościele pw. św. Herberta w Wodzisławiu Śląskim
godz. 18.00: recital Jakuba Blokesza w sali kameralnej DK "Strzecha" w Raciborzu
godz. 20.30: koncert zespołu Psychocukier w pubie Atmosfear w Raciborzu

 

Muzyka zespołu Psychocukier to wypadkowa motorycznej sekcji rytmicznej, chwytliwych melodii i słodkiego gitarowego zgiełku. Zespół sprawdza się w ostrych punkowych skitach nie stroniąc od numerów psychodelicznych i transowych. Zepół ma na swoim koncie dwa albumy. Pierwszy "Małpy morskie" ukazał się w 2007 roku. Druga płyta "No more work!" miała swoją premierę 1 pazdziernika 2008 roku. Na nowej płycie Psychocukier podejmuje wątki dotyczące tożsamości, próby określenia miejsca w kulturowym krajobrazie miasta.

 

 

Niedziela, 24 stycznia

 

godz. 15.30: Koncert Kolęd i Pastorałek w Kościele pw. NSPJ w Raciborzu
godz. 16.30: występ kabaretu Neo-Nówka w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie

 

Kabaret Neo-Nówka założony został w 2000 roku przez grupę wrocławskich studentów. Przez pierwsze dwa lata działalności funkcjonował pod nazwą To-Niemy. Kabaret porusza głównie tematy społeczne i polityczne. Największą popularność kabaretowi przysporzyły skecze z udziałem "moherowych beretów". Neo-Nówkę tworzą: Roman Żurek, Michał Gawliński i Radosław Bielecki. Kabaret ma na swoim koncie kilkanaście programów i nagród m.in. w Przeglądach "DebeŚciak" i "PaKa".

 

 

godz. 18.00: koncert noworoczny w wykonaniu Orkiestry Dętej Pszowskiej Fundacji Muzycznej w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie
godz. 19.00: "Karnawałowa Gala Musicalowa" w wykonaniu Teatru Musicalowego Broadway ze Szczecina w DK "Strzecha" w Raciborzu

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here