Z nieba do piekła czyli zmienne szczęście Unii w sparingach

  Dwa mecze sparingowe rozegrały piłkarki RTP Unia Racibórz w ubiegłym tygodniu. W pierwszym pokonały FC Katowice 5:0, by w następnym ulec Medykowi Konin aż 1:6.

  Trener Remigiusz Trawiński nie przejmuje się zbytnio wpadką z Koninem. – Wypadek przy pracy – komentuje. – Nie przywiązywałbym zbyt dużej wagi do tej porażki. Dziewczyny grały w różnych składach, w przypadkowych zestawieniach. Bardziej chodziło o sprawdzenie aktualnej dyspozycji zawodniczek i przetestowaniem różnych ustawień. Inaczej jest, jeśli chodzi o zespół Medyka, który potraktował ten sparing bardzo prestiżowo.

  - reklama -

  Pierwszy mecz sparingowy z Katowicami Unia wygrała planowo 5:0. Wynik mógł i powinien być dużo większy, jednak unitki raziły nieskutecznością. – Na tym etapie przygotowań brak czucia piłki jest do zaakceptowania – tłumaczy trener. Zawodniczki z Katowic w ciągu całego spotkania tylko 2 razy zagroziły bramce mistrzyń Polski. Mecz rozegrano 23 stycznia na doskonale przygotowanym boisku Rapidu Katowice ze sztuczna nawierzchnią. Z uwagi na przenikliwe zimno mecz rozegrano 2 x 40 min a nie jak wcześniej planowano 4 x 30 min.

  FC Katowice – RTP Unia Racibórz 0:5 (0:2). Bramki: Sznyrowska, Winczo, Syerova, Mańczyńska, Rytwińska

  RTP Unia (I połowa): Janeczek – Kawalec, Kasperska, Darda- Mańczyńska, Winczo, Maciaszczyk, Sosnowska – Żelazko – Syerova, Sznyrowska

  RTP Unia (II połowa): Wilk – Różkowska, Mika, Hajduk – Mańczyńska, Stobba, Rytwińska, Sosnowska- Sęga – Surma, Syerova

  Zupełnie za to nie wyszedł piłkarkom RTP rozgrywany dzień później sparing z Medykiem Konin. Inna sprawa, że na wąskim boisku Rekordu w Bielsku-Białej koniniankom wychodziło prawie wszystko. Praktycznie każdy strzał kończył się bramką, ponadto bardzo słabo zagrała raciborska defensywa. Unitki tradycyjnie miały kilka wybornych szans, których jednak nie potrafiły zamienić na gole. Najlepsze zmarnowały: Sznyrowska, Wiśniewska i Żelazko (rzut karny). Mimo to mecz był szybki i mógł się podobać. Małym usprawiedliwieniem dla unitek jest odbycie w godzinach rannych treningu w czasie którego piłkarki przebiegły 6 km. W sparingu wystąpiło 20 piłkarek Unii. – Medyk zaczął grać nowym ustawieniem, co także nas trochę zaskoczyło. Dobrze, że mieliśmy okazję poznać je w sparingu a nie w meczu o punkty – skomentował Trawiński. Drużyna z Konina będzie pierwszym rywalem unitek w rundzie rewanżowej obecnego sezonu.

  Medyk Konin – RTP Unia Racibórz 6:1 (4:1)
  bramki: Leśnik, Chudzik, Sikora, Leśnik, Pakulska, Lichtenstein (dla Medyka) i Sznyrowska (dla Unii)
   

  RTP Unia (I połowa): Antończyk – Kawalec, Kasperska, Darda- Mańczyńska, Winczo, Mika, Stobba – Żelazko – Wiśniewska, Sznyrowska

  RTP Unia (II połowa): Janeczek – Hajduk, Mika, Sosnowska – Różkowska, Rytwińska, Maciaszczyk, Stobba (Konsek), – Żelazko (Surma), Syerova, Wiśniewska (Sęga)

  Kolejny sparing unitki zagrają w sobotę 30 stycznia z Mitechem Żywiec.

   

  /ps/

   

  czytaj także: Kolejny laur dla RTP Unia

                       Unitki powołane na zgrupowanie kadry

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here