Narciarska integracja branży energetycznej

Ponad 200 zawodników reprezentujących łącznie 35 firm z energetycznej branży uczestniczyło w XI już Mistrzostwach Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim. W gronie tym nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentantów RAFAKO

Zawody odbywały się w dniach od 14 do 17 stycznia 2010 r. w Krościenku nad Dunajcem. RAFAKO w tym roku wystawiła łącznie 20 zawodników! – Tu nie chodzi o wyniki, ale przede wszystkim o integrację szerokiej branży energetycznej w Polsce. Mistrzostwa Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim to znakomita zabawa, podczas której mamy okazję spotkać się z ludźmi, z którymi na co dzień kontaktujemy się zwykle telefonicznie czy poprzez pocztę elektroniczną – podkreśla Krzysztof Matysek, kapitan narciarskiej drużyny RAFAKO, która w tym roku zajęła 6. miejsce w klasyfikacji drużynowej, zdobywając łącznie 6 punktów.

- reklama -

 

 

 

 

Jak mówi Krzysztof Matysek, dla wielu narciarzy-amatorów zawody to jedyna okazja zjazdu przez bramki slalomu giganta. W tym roku rozstawiono ich 13 na stokach góry Wdżar położonej w pasie przejściowym między Pieninami i Gorcami, zwanej Krainą Śpiącego Wulkanu. – Wygrywa ten, kto najszybciej pokona trasę z przeszkodami – wyjaśnia Matysek.

 

 

 

 

 

 

 

Prócz klasyfikacji drużynowej, zawody rozgrywane są również w indywidualnych klasyfikacjach kobiet i mężczyzn. Tu reprezentanci RAFAKO znaleźli się na czwartej pozycji. Najlepszą narciarką z RAFAKO okazała się Janina Lipińska, zaś narciarzem – sam kapitan rafakowskiej drużyny, Krzysztof Matysek.

– Skład naszej drużyny od kilku już lat jest stały. Jak ktoś raz uczestniczy w tych zawodach, to już połyka bakcyla na następne lata – tłumaczy z uśmiechem Krzysztof Matysek.

Tradycyjnie co roku inne przedsiębiorstwo energetyczne jest oficjalnym organizatorem mistrzostw. W zeszłym roku zaszczyt ten przypadł RAFAKO S.A. z Raciborza, która świętowała swoje 60. urodziny. Organizatorem tegorocznych Mistrzostw Polski Energetyków w Narciarstwie Alpejskim była PKE Elektrownia Łaziska S.A. .

 

Adam Misa

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here