Dżem zamiast Kultu na Dniach Raciborza

3

Znamy już wykonawców, którzy będą bawić mieszkańców naszego miasta, podczas tegorocznych Dni Raciborza. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom zespół Kult nie wystąpi podczas czerwcowej imprezy. Zamiast Kazika dla raciborzan zaśpiewa Maciek Balcar.

Tegoroczne Dni Raciborza zaplanowano na 12-13 czerwca. W ciągu tych dwóch dni dla raciborzan wystąpią m.in. zespoły Perfect, Dżem, Funk4Fun oraz 3,2 UHT.  Zaprezentują się również zespoły wstępujące w ramach Międzynarodowych Spotkań Artystycznych "Śląsk Kraina Wielu Kultur".

- reklama -

 

Od trzech lat w Raciborzu program kulturalny Dni Raciborza wzbogacają inscenizacje historyczne. W 2008 roku można było obejrzeć przejazd przez miasto wojsk króla Jana II Sobieskiego, w którego postać wcielił się aktor Marek Frąckowiak. W 2009 roku Karol Strasburger odegrał rolę  Wincentego z Kielczy w inscenizacji związanej z zapisaniem pierwszego polskiego zdania. A podczas tegorocznych Dni Raciborza gościem, który weźmie udział w inscenizacji będzie Daniel Olbrychski. Będzie on narratorem spektaklu obrony zamku przed najazdem Mongołów w 1241 r.

 

Początkowo podczas czerwcowej imprezy dla raciborzan zagrać miał zespół Kult. Jednak koncert tego zespołu w Raciborzu będzie miał miejsce dopiero we wrześniu, podczas imprezy "Pożegnanie Lata".

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. A.K.

    Kochani, jeżeli dchcec ie promować nasze miasto to w nazwie żaden DŻEM
    bo wtedy rzeczywiście reklamujecie zakłady przetworstwa owocowo- warzywnego, których w Raciborzu nie ma. Jak chcecie być popularni to porzyjmijcie jakśś nazwę historyczną Raciborza albo aktualną od placówki tu istbniejącedj. Dżem to takie małostkowe,, nie4poważne.

  2. I super! Nie bedzie Kultu, bedzie Dżem! Nie bedzie chóru, bedzie balet! Kabaret dopiero się zacznie…

  3. Dżem to Rysiek a Rysiek to Dżem. Nie ma Ryśka nie ma Dżemu. Nie twierdzę, że po śmierci Ryśka chłopaki powinni zakończyć działalność bo fajnie grają. Ale mogli by grać pod inną nazwą.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here