Fałszywy alarm bombowy w sądzie i prokuraturze

We wtorek, 9 lutego około godziny 11.00 do sądu i prokuratury w Raciborzu zadzwonił nieznany mężczyzna, który poinformował, że na terenie obydwu instytucji znajdują się ładunki wybuchowe.

Na miejsce skierowano policjantów, którzy przeszukali wszystkie pomieszczenia sądu i teren wokół budynku. Policja i straż miejska zablokowały ulice Nową i Bukową. Kierujący akcją podjęli decyzję o ewakuacji pracowników sądu na czas prowadzenia działalności. Policjanci przeszukali pomieszczenia, nie ujawniając przedmiotów, które zagrażałyby życiu. Cała akcja zakończyła się godzinę później.

- reklama -

 

W tej chwili policja prowadzi czynności mające na celu ustalenie właściciela telefonu lub mężczyzny, który posługiwał się telefonem. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia (grożenie i zmuszanie innej osoby do określonego zachowanie) wolności oraz pokrycie kosztów organizacji akcji.

 

/p/

- reklama -

4 KOMENTARZE

  1. po co wogóle policja i straż poważnie traktuje takie anonimy?! jeszcze nie słyszałam żeby kiedyś gdzieś znleźli bombe, tylko niepotrzebna strata czasu i pieniędzy

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here