Raciborzanie ferie zimowe spędzają w domu

0

Zima w pełni! Ferie zimowe w naszym regionie zbliżają się milowymi krokami. Jak wynika z sondy, jaką przeprowadziliśmy na portalu raciborz.com.pl, większość raciborzan ferie zimowe spędza w domu.

Dzieci i młodzież z województwa śląskiego długo czekała na ferie zimowe, gdyż w naszym województwie przypadły one dopiero na okres od 15 – 28 lutego.  Ferie zimowe, jak wiadomo są czasem, w którym uczniowie mogą wypocząć od szkoły i wysiłku poczynionego podczas nauki, mogą odetchnąć od dnia codziennego i rozpocząć wiele nowych przyjaźni.

- reklama -

 

Niestety, z wielu powodów większość uczniów ferie zimowe spędza w domu. Przez ostatni tydzień w sondzie na portalu raciborz.com.pl czytelnicy odpowiadali na pytanie "Gdzie spędzisz tegoroczne ferie zimowe?". Połowa uczestników sondy zaznaczyła odpowiedź "zostaję w domu". Dlaczego? Dla młodszego pokolenia zwykle jest to brak czasu rodziców, aby móc wyjechać z dzieckiem gdzieś dalej lub po prostu brak środków finansowych. Jednak, żeby ten czas nie był czasem straconym, a dziecko nie nudziło się w domu, 20% rodziców wyśle swoje dzieci do rodziny w Polsce, natomiast 5% głosujących do rodziny za granicę. 15% raciborskich dzieci ferie spędzi na zimowisku w polskich górach. Jest to idealne miejsce na wypoczynek zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłego. Oczywiście nie każdy rodzic może sobie pozwolić na to, aby jego dziecko ferie spędziło w górach na zimowisku. Takie wyjazdy są zazwyczaj drogie i jak wynika z sondy, nie stać na nie większości raciborzan.

 

Czy kiedy dziecko zostaje w domu oznacza to, że ferie zimowe są czasem straconym, a dziecko jest skazane na nudę i monotonię podczas dwóch tygodni tych ferii? Odpowiedź brzmi: absolutnie nie. Głównie od rodziców zależy, czy zainteresują się atrakcjami, które proponuje okoliczne miasto lub zgrupowania skierowane dla dzieci, które ferie spędzają w swoich domach.

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here