
Program uczy dzieci jak rozpoznawać własne uczucia i jak o nich rozmawiać.W naszym przedszkolu w grupie 5 i 6 latków odbywają się zajęcia zgodnie
z realizowanym programem ” Przyjaciele Zippiego”. Program uczy dzieci jak rozpoznawać własne uczucia i jak o nich rozmawiać, jak nawiązywać i utrzymywać przyjaźnie, a także jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Zajęcia prowadzone są jeden raz w tygodniu. Wszystkie dzieci bardzo lubią w nich uczestniczyć. Podejmują się udziału w dyskusjach na tematy związane z programem. Tytułowy Zippi to patyczak. Atrakcją zajęć jest maskotka Zippiego do której w trakcie zajęć dzieci mogą się przytulać. Jeden z chłopców z grupy 6l Sławek założył hodowlę patyczaków w swoim domu. W specjalnie przygotowanym terrarium mieszkają cztery patyczaki: Kacper, Mateusz, Paweł i Wojtuś. Sławek przyniósł swoich ulubieńców do przedszkola dzięki temu grupa miała okazję zobaczyć bohatera programu,
a także poznać jego zachowanie i ulubione przysmaki. Wszyscy byli pod wrażeniem tego miłego spotkania.
E. Ł





![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)




![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)

![Przedszkole nr 15 w Raciborzu świętuje 60-lecie [ZDJĘCIA] przedszkole nr 15 raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2024/06/przedszkole-nr-15-raciborz.jpg)
![Raciborskie przedszkolaki na warsztatach kulinarnych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2023/10/przedszkole-nr-15-16-raciborz.jpg)




