Granat – zapalniczka powodem ewakuacji lotniska

Niemałe zamieszanie na lotnisku w Pyrzowicach spowodowała zawartość bagażu trzynastolatka wracającego  z Raciborza do Niemiec. Po prześwietleniu okazało się, że w bagażu znajduje się… granat ręczny. Lotnisko ewakuowano.

Odlatujący z lotniska w Pyrzowicach 13-letni obywatel Niemiec miał w swoim bagażu atrapę granatu, wyglądem i budową do złudzenia przypominającą bojowy granat. Przedmiot ten został ujawniony 17 marca w trakcie kontroli bezpieczeństwa prowadzonej przez Straż Graniczną z użyciem specjalistycznych urządzeń do prześwietlania bagaży. Odczyt urządzeń oraz obraz na ekranie monitora wskazywały, że jest to prawdziwy, uzbrojony granat, stanowiący zagrożenie dla życia ludzi.  Dlatego podjęto decyzję o ewakuacji portu lotniczego, wydzieleniu stref bezpieczeństwa, powiadomieniu Straży Pożarnej i Policji oraz rozpoczęciu przez Straż Graniczną działań pirotechnicznych, z użyciem robota pirotechnicznego, które zakończyły się bezpiecznym wywiezieniem bagażu z ujawnionym granatem w miejsce, gdzie mógłby zostać zneutralizowany.  Dopiero przeprowadzone tam rozpoznanie pirotechniczne bagażu, związane z informacjami uzyskanymi od ustalonego właściciela bagażu, pozwoliły jednoznacznie stwierdzić, że znajdujący się w nim przedmiot to atrapa granatu, pełniąca funkcję zapalniczki. Przedmiot ten został zabezpieczony przez Straż Graniczną, która o zdarzeniu powiadomiła  Prokuraturę Rejonową w Tarnowskich Górach. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, wnoszenie na pokład samolotów atrap granatów czy też broni, jest zabronione.

- reklama -

 

SG

REKLAMA:
———————————————————————————————————————-

 Po co przemycać granaty? Kup Call of Duty 4 już dziś!

Call of Duty 4: Modern Warfare to kolejna gra z gatunku FPS, należąca do bestsellerowego cyklu, kojarzonego pierwotnie wyłącznie z II Wojną Światową. Czwarta część gry, opowiada o zaraniu nowego konfliktu zbrojnego na przełomie XX i XXI wieku.

Dzięki wspaniałej grafice i fabule, gra zyskała tytuł "kultowej" bijąc dziś wszelkie rekordy sprzedaży.

 

Cena u konkurencji:  

Empik.com – 65,99

Komputronik – 59,90

Najniższa cena Ceneo – 51.48

 

Cena na wiesz.pl -49,99

 

 punkt odbioru w Raciborzu – odbiór za 0,00zł ! Czas realizacji do 48 godzin!

(ceny podano na dzień 12.03.2010 na podstawie oficjalnych stron internetowych)

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here