DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

20 marca 2010 roku w szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Stefana Pieczki odbył się Dzień Otwarty pod hasłem „Przyjazna szkoła – pierwsze spotkanie”. Mury szkoły odwiedzili rodzice wraz ze swymi pociechami, które od września rozpoczynają naukęNa początek pani Dyrektor przekazała rodzicom kilka ważnych informacji. Przedstawiła m.in. ofertę edukacyjną, poinformowała o możliwości nauki języka angielskiego oraz niemieckiego, a także szerokiej ofercie zajęć pozalekcyjnych. Rodzice dowiedzieli się również jak funkcjonuje szkolna świetlica oraz stołówka i otrzymali zestaw potrzebnych druków wraz z folderem informacyjnym.
W kolejnej części spotkania została zaprezentowana kronika multimedialna ukazująca rok z życia szkoły oraz przedstawienie o tematyce regionalnej pt. „Wele Raciborza miasteczka”. Uczniowie zostali przygotowani do inscenizacji przez panie Agatę Trzęsimiech-Lucię oraz Dorotę Michalicką.
Następnie goście mogli obejrzeć wszystkie szkolne pomieszczenia. W klasach odbywały się pokazowe zajęcia, w których mali kandydaci na uczniów „Czwórki” mogli wziąć czynny udział. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia przyrodnicze „Mali odkrywcy” prowadzone przez nauczycielkę przyrody panią Janinę Militowską, także zajęcia sportowe „Tęczowa zabawa z chustą ” i „Mini-hokej” oraz zajęcia zintegrowane „Podróż do Egiptu”. W świetlicy i pozostałych pracowniach maluchy mogły wziąć udział w rozmaitych zajęciach plastycznych. W pracowni komputerowej odbyły się zajęcia pt. „Przygody krasnala Poziomki”. Ciekawe zajęcia przeprowadzili także angliści w pracowni językowej, wyposażonej w ubiegłym roku w nowoczesny, multimedialny sprzęt.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here