Służbowe samochody dla Rady Miasta?

Do Biura Rady Miasta wpłynął projekt uchwały, w myśl której radni otrzymają do dyspozycji samochody służbowe. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się podczas kwietniowej sesji

W uzasadnieniu czytamy, że obowiązki radnego wymagają szczególnej mobilności. Radni muszą bywać w wielu miejscach, spotykać się z wyborcami, dojeżdżać na posiedzenia komisji itp. Projekt zakłada, że Urząd Miasta weźmie w leasing 25 samochodów, które radni otrzymają do użytkowania na czas trwania kadencji.

- reklama -

 

Koszty  paliwa do pewnej wysokości, w zależności od miejsca zamieszkania radnego, bierze na siebie miasto. W przypadku gdy limit zostanie przekroczony, radny pokryje nadwyżkę z własnej kieszeni. Choć samochody będą specjalnie oznakowane, to nie będą traktowane w ruchu drogowym jako uprzywilejowane. Jedynym przywilejem ma być możliwość bezpłatnego parkowania na terenie miasta.

W przypadku podjęcia uchwały zostaną ogłoszone przetargi na dostawę i serwis pojazdów.

 

/Pr.Ap/

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. to niestety prawda. słyszałam to na własne uszy. ma tak być od następnej kadencji, bo teraz sie nie oplaca. Podobno chodzi o to by zmotywować ludzi do startowania w wyborach. ci co liczą na zwyciestwo to wymyslili. ale za paliwo mają sobie płacić sami nie jak tu jest napisane. rozważany jest też gps w wersji podstawowej.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here