W Brzeziu rozpoczęła się rozbiórka ul.Gawliny

1

Ulicę Gawliny nie wykonywała firma Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów z Gliwic ale jej podwykonawca. To firma Jarbud rozpoczęła zdejmowanie nawierzchni z bruku. Eksperci ocenią kto popełnił błąd i na czyj koszt zostanie wykonana naprawa.

 

- reklama -

Tajemnicą poliszynela jest dziś odpowiedź na pytanie: kto popełnił błąd w sztuce i odpowiada za zapadnięcie się ul.Gawliny; wykonanej z kostki brukowej kilkusetmetrowego odcinka drogi w centrum Brzezia. Dziś, 7 kwietnia, rozpoczęła się rozbiórka nawierzchni w celu szczegółowego ustalenia przyczyn tej budowlanej katastrofy. Zlecono ją faktycznemu wykonawcy – firmie Jarbud, która jako podwykonawca PRUIM z Gliwic budowała drogę w ubiegłym roku.

Prace rozbiórkowe rozpoczęła firma z Ornontowic, która była podwykonawcą gliwickiej firmy PRIUM. Prawdopodobnie to jej w udziale przypadnie ponowny remont drogi. Jednak obecnie ustalono, że firma rozbierze nawierzchnię na odcinku kilkudziesięciu metrów aby można było dokonać ekspertyzy i ustalić zakres dalszych prac.

Podczas rozbiórki wykonano próbny wykop, który ujawnił wodę już około 40cm pod powierzchnią kostki brukowej co dowodzi, iż odwodnienie tego terenu nie jest wystarczające. Pracownicy firmy Jarbud w rozmowie przyznają, iż najprawdopodobniej trzeba  będzie wykonać dodatkowe nitki odwadniające teren. Nie można jednak w obecnej chwili jednoznacznie powiedzieć, iż powodem zapadnięcia się drogi był jedynie problem podmokłego gruntu. Do jutra firma ma wykonać rozbiórkę bruku, zaś specjaliści powołani przez firmę zlecającą (w tym wypadku gliwickiego wykonwcę głównego – PRUIM) ocenią czy zastosowane przez wykonawcę warstwy pod betonową kostką oraz sposób ich utwardzenia był prawidłowy.

Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu zapadną decyzje w tej sprawie.

 

Firma Jarbud z Ornontowic uczestniczyła również jako podwykonawca firmy PRUIM w budowie ronda "nerki", gdzie kilka tygodni temu również doraźnie wykonano naprawę nawierzchni brukowanej w obrębie ronda (zdjęcie poniżej).

Czytaj również: Dziurawą "nerkę" załatają dopiero na wiosnę.

 

//i/

 

Czytaj również: Zapadła się ul.Gawliny. Kto odpowie za błąd?

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Firma Jarbud z Ornontowic nie była podwykonawcą Firmy PRUiM przy budowie „nerki ” w Raciborzu, wypadało by nie doinformowanych i źle precyzujących artykuły w formie nieprawdziwych danych o kontakt bezpośredni z wykonawcą bądź rzekomo podwykonawcą w celu sprostowania pomyłek i nie mających miejsca bytu porównań i sprzecznych faktów

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here