Szóstoklasiści zdawali „pierwszą maturę”

0

Uczniowie szóstych klas szkół podstawowych zdawali dziś swój pierwszy poważny egzamin – ponadprzedmiotowy sprawdzian kompetencji, podsumowujący wiedzę i umiejętności nabyte w czasie nauki w szkole podstawowej.

Do raciborskich podstawówek uczęszcza 511 uczniów i prawie wszyscy przystąpili do sprawdzianu, który jest obowiązkowy (dla zwolnionych z ważnych przyczyn losowych przewidziano dodatkowy termin 8 czerwca). Sprawdzian rozpoczął się o godz. 9.00 i trwał 60 minut. W tym czasie uczniowie mieli do roziązania test z różnych przedmiotów, za który nie otrzymają ocen, lecz punkty (maksymalnie 40). Celem testu jest nie tylko sprawdzenie wiedzy, ale i umiejętności nabytych przez uczniów w trakcie nauki w szkole podstawowej. Ilość zdobytych punktów nie wpływa na ocenę końcową z danego przedmiotu ani nie decyduje o przyjęciu do gimnazjum, ale może być istotna w przypadku, gdy ktoś ubiega się o przyjęcie do gimnazjum poza rejonem do którego należy

- reklama -

Wszystkie prace zostały zakodowane i sprawdzane będą przez specjalne komisje egzaminacyjne poza szkołą. Wyniki będą znane na przełomie maja i czerwca.

 

/red/

fot. internet

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here